česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Úřad vlády
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předseda vlády A. Babiš navštívil Francii u příležitosti oslav založení Československa

Předseda vlády Andrej Babiš jednal v sobotu 30. června v Paříži s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. U této příležitosti podepsali Akční plán strategického partnerství Francouzské a České republiky.
 

Následně se předseda vlády Andrej Babiš společně se slovenským premiérem Petrem Pellegrinim a francouzskou ministryní obrany Florence Parly zúčastnili slavnostní vojenské ceremonie v Darney, která připomíná založení československé armády ve Francii a uznání práva Čechů a Slováků na samostatný stát francouzskou vládou.

Předseda vlády rovněž během své návštěvy Francie navštívil Bataville, jehož historie je úzce spjata s odkazem první Československé republiky. Tomáš Baťa zde nechal v r. 1931 postavit po vzoru Zlína průmyslový a obytný komplex. Výroba obuvi značky Baťa probíhala v Bataville do r. 2001, kdy byla z ekonomických důvodů ukončena.

Předseda vlády přednesl projev na odborném kolokviu v Bataville věnovanému odkazu Tomáše Bati a vedl diskusi s účastníky kolokvia. Rovněž se setkal se zástupci obcí a oblasti Sarrebourg-Moselle Sud a Lorraine.

Darney

Darney

Bataville

Bataville