česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Premiér Fischer navštívil Paříž

Předseda vlády vykonal ve dnech 10. a 11. května dvoudenní pracovní návštěvu Francie, během níž se mimo jiné setkal se svým francouzským protějškem Françoisem Fillonem a s ministryní hospodářství Christine Lagardeovou.

Návštěva představovala první bilaterální setkání s nejvyššími francouzskými představiteli od konce českého předsednictví EU v červnu loňského roku.

V pondělí dne 10. května vystoupil premiér Fischer na prestižním pařížském Institutu vysokého učení národní obrany (IHEDN) s přednáškou "Evropa viděna z Prahy". Zde mimo jiné hovořil i o situaci finančními problémy zmítaného Řecka.

 

Nový strategický plán spolupráce obou zemí, jaderná energetika či evropský projekt Galileo byla hlavní témata úterního jednání premiéra Jana Fischera s francouzskou ministryní hospodářství, průmyslu a zaměstnanosti Christine Lagardeovou.

 

Na závěr se Jan Fischer setkal na bilaterálním jednání s francouzským premiérem Françoisem Fillonem. Hlavním tématem schůzky bylo strategické partnerství mezi ČR a Francií. Oba politici rovněž jednali i o umístění sídla agentury GALILEO a projednávali možnost spolupráce v oblasti jaderné energetiky.