česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Premiér Petr Nečas navštívil Paříž

Předseda vlády ČR Petr Nečas vykonal ve dnech 10. a 11. února pracovní návštěvu Paříže, během níž se setkal s prezidentem Nicolasem Sarkozym, premiérem Françoisem Fillonem a ministrem průmyslu Ericem Bessonem. V rámci svého programu se rovněž sešel s generálním tajemníkem Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Angelem Gurríaou a generálním tajemníkem Mezinárodní organizace Frankofonie Abdou Dioufem.

 

 

Ve čtvrtek dne 10. února 2011 byl předseda české vlády přijat svým francouzským protějškem Françoisem Fillonem. Při této příležitosti oba premiéři podepsali akční plán, který navazuje na plán o strategickém partnerství obou zemí z roku 2008. Akční plán pro období 2011 – 2013 počítá se spoluprácí v celé řadě oblastí, mezi které patří zahraniční politika, energetika, obchod, životní prostředí a trvalý růst, věda, vzdělání a kultura. 

 

 

V pátek dne 11. února 2011 posnídal český premiér s ministrem průmyslu Ericem Bessonem a předními českými a francouzskými průmyslníky. Poté navštívil Petr Nečas pařížské sídlo Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), kde byl přijat generálním tajemníkem Angelem Guirríaou. Následovala schůzka s Abdou Dioufem, generálním tajemníkem Mezinárodní organizace Frankofonie, v rámci které působí ČR jako pozorovatelská země.

 

 

Závěrečným bodem programu bylo páteční setkání českého premiéra Petra Nečase a prezidenta Nicolase Sarkozyho. Během společného rozhovoru diskutovali  o návrzích řešení dluhových krizí eurozóny, paktu konkurenceschopnosti, vzájemném uznávání kvalifikací a diplomů a jaderné energetice.