česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Představitel vlády Monackého knížectví Franck Biancheri poprvé v ČR

Dne 16. dubna 2009 vykonal historicky první oficiální návštěvu České republiky zástupce vlády Monackého knížectví, Franck Biancheri. Poradce pro zahraniční vztahy a mezinárodní finanční otázky byl přijat v obou komorách parlamentu a setkal se i s ministrem financí a s ministrem zahraničních věcí.

V dopoledních hodinách navštívil monacký zástupce sídlo Senátu, kde ho přivítal jeho předseda Přemysl Sobotka. Následovalo přijetí předsedou Poslanecké sněmovny Miloslavem Vlčkem. Obsahem jednání byla spolupráce obou zemí, české předsednictví v Radě EU a finanční krize.

Ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg při příležitosti návštěvy Franka Biancheriho uspořádal v Černínském paláci pracovní oběd. Oba státníci diskutovali zejména o vzájemných diplomatických vztazích  a červnovém zasedání Unie pro Středomoří.  

V pozdních odpoledních hodinách se pak představitel Monackého knížectví setkal s ministrem financí Miroslavem Kalouskem, aby společně hovořili o finanční a daňové problematice ve světle poslední Rady ministrů financí EU. Na závěr návštěvy proběhlo podnikatelské fórum za účasti delegace monackých byznysmenů.