česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální informace k cestování do/z Francie v souvislosti s koronavirem COVID 19

Od 16. 01. 2021 platí na celém území Francie striktní zákaz večerního vycházení od 18h do 6h.

Všichni cestující ze zemí mimo EU musí pro vstup do Francie předložit negativní PCR test na COVID-19 a vyplnit speciální atestaci, která je ke stažení na internetových stránkách francouzského ministerstva vnitra. Tato povinnost platí i pro tranzitující osoby pokud jejich cílová destinace vyžaduje předložení PCR testu.

Cestující v rámci států EU musí pro vstup do Francie předložit negativní PCR test ne starší než 72h. Z této povinnosti jsou vyjmuti řidiči nákladní mezinárodní přepravy.

Od 16. 01. 2021 platí na celém území Francie striktní zákaz večerního vycházení od 18h do 6h.

Na celém území platí pokyn k dodržování základních hygienických pravidel (rozestupy, mytí rukou, roušky, pravidelné větrání vnitřních prostor), zákaz shromažďování se a uzavření všech hotelových, stravovacích, kulturních a sportovních zařízení.

Aktuální doporučení dle regionů je nutné pravidelně sledovat na oficiálních internetových stránkách.

Podrobné informace naleznete v níže uvedeném textu.

  • VSTUP NA ÚZEMÍ FRANCIE A TRANZIT

Od 16. 01. 2021 platí na celém území Francie striktní zákaz večerního vycházení od 18h do 6h.

Večerní vycházení je umožněno pouze v odůvodněných případech (zaměstnání či naléhavá zdravotní situace) a pouze po předložení speciální atestace.

Pro vstup do Francie je nutné předložit negativní PCR test ne starší než 72h.

Cestování mezi kontinentální Francií a zámořskými územími je možné za přísných podmínek.

Je třeba vyplnit speciální prohlášení, předložit negativní test na COVID-19 a současně absolvovat test na COVID-19 i po příletu. Podmínky vstupu se liší dle destinace.

Velmi striktní podmínky jsou k cestování na Guyane, Mayotte, Novou Kaledonii, Wallis a Futuna - je třeba mít vyplněnou speciální atestaci a podrobit se restrikcím na místě.

Přesné informace o aktuálním vývoji situace ve Francii jsou zveřejněny na oficiálních webových stránkách.

Veškeré informace pro tranzit přes letiště v Paříži najdete na internetových stránkách letiště. Všichni cestující ze zemí mimo EU musí pro vstup do Francie předložit negativní PCR test na COVID-19 a vyplnit speciální atestaci, kterou najdete na internetových stránkách francouzského ministerstva vnitra. Cestující v rámci EU musí předložit negativní PCR test.

 

  • DOPRAVA

Ve Francii je doprava omezena z důvodu zákazu večerního vycházení.

Stále platí povinnost nosit roušku a dodržovat minimální bezpečnou vzdálenost 1m mezi cestujícími.

 

  • OPATŘENÍ

Povinnost nošení roušky v dopravě, v uzavřených prostorech i na veřejnosti. Toto opatření se týká chodců, motocyklistů i uživatelů koloběžek, nikoli však automobilistů.

Platí zákaz shromažďování. 

Od 16. 01. 2021 platí na celém území Francie striktní zákaz večerního vycházení od 18h do 6h. Pro vstup do Francie je nutné předložit negativní PCR test ne starší než 72h.

Pokud se osoba setká s jinou osobou infikovanou Covid-19 nebo onemocní Covid-19, tak je třeba striktně dodržovat základní hygienická bariérová gesta a navštívit nejbližšího všeobecného lékaře či pohotovost. Lékař rozhodne o předepsání testu na Covid-19 a případného typu izolace nemocného (domácí izolace, hotel či hospitalizace) a uvědomí státní hygienické autority. Jedná se o neodkladnou zdravotní péči v rámci EHIC.

Před odjezdem z ČR je třeba zkontrolovat platnost Evropské karty zdravotního pojištění (EHIC) a sjednat cestovní pojištění. Podrobné informace k pojištění najdete zde.

Další informace k cestování najdete zde.

 

  • ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

Francouzské ministerstvo vnitra 

Oficiální webové stránky ke koronaviru

Podmínky vstupu na území Francouzské Polynésie

Podmínky vstupu na ostrov Réunion

Podmínky vstupu na ostrov Guadeloupe

Podmínky vstupu na ostrov Martinique