česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k cestám do ČR

Veškeré podrobné informace o podmínkách vstupu do ČR najdete na internetových stránkách ministerstva zdravotnictví či ministerstva vnitra.

Podmínky pro vstup na území ČR a karanténní opatření jsou upravena ochranným opatřením ministerstva zdravotnictví ze dne 8. července 2021.

Země jsou děleny do čtyř kategorií: zelené, oranžové, červené a tmavě červené. Seznam států dle barev. 

Podmínky vstupu jsou popsána v níže uvedených schématech. První schéma popisuje pravidla pro občany ČR a cizince s pobytovým oprávněním vydaným Českou republikou, občany EU+ a cizince s povolením k dlouhodobému nebo trvalému pobytu v zemích EU+. Druhé schéma zobrazuje pravidla pro vstup ostatních cizinců.

 

Pravidla vstupu a návratu do ČR

pravidla vstupu do ČR (PDF, 130 KB) - občané ČR a cizinci s pobytovým oprávněním vydaným Českou republikou, občané EU+ a cizinci s povolením k dlouhodobému nebo trvalému pobytu v zemích EU+

 

ostatní cizinci - pravidla vstupu - ostatní cizinci (PDF, 129 KB)

 

Tato povinnost se vztahuje na osoby od 6 let věku.

Výjimky se i nadále vztahují na mezinárodní dopravu a tranzit přes Českou republiku. Nezbytné cesty do zahraničí bez následných povinností testů budou nově umožněny pouze v případě, že nepřekročí 12 hodin a v pouze v případě, že takové cesty umožňuje cílová země.

Veškeré podrobné informace o podmínkách vstupu do ČR najdete na internetových stránkách ministerstva zdravotnictví či ministerstva vnitra.