česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Cestování s domácími zvířaty do Francie

 

Veškeré informace o českých a unijních předpisech týkajících se cestování domácích mazlíčků (tedy psů, koček a fretek) z ČR do zahraničí jsou uvedeny na portálu české Státní veterinární správy.

 

DOVOZ DOMÁCÍCH MAZLÍČKŮ DO FRANCIE Z JINÉ ČLENSKÉ ZEMĚ EU


Obecně lze konstatovat, že pro dovoz domácích mazlíčků z ČR do Francie platí unijní pravidla, která jsou uvedena na portálu české Státní veterinární správy, ovšem s několika výjimkami.

Především je nutno zdůraznit, že do Francie je zcela zakázáno dovážet některé druhy bojových psích plemen, které  francouzská legislativa řadí do 1. kategorie nebezpečných psů. Označují se jako psi útoční.

Jedná se o nečistokrevné křížence (tedy psy bez rodokmenu uznávaného francouzským ministerstvem zemědělství):

  • stafordširského teriéra či amerického stafordširského teriéra (pitbull)
  • mastifa (boerboel)
  • tosy


Tyto psy též nelze ve Francii prodávat, kupovat ani darovat. Za porušení zákazu hrozí nejen pokuta, ale též zabavení psa a jeho utracení.

Čistokrevné rasy uvedených plemen a dále rotvajleři patří do 2. kategorie nebezpečných psích plemen, tedy mezi tzv. obranné psy. Tito psi musí mít na veřejných místech náhubek a musí být drženi na vodítku. Jejich majitel dále musí splňovat určité podmínky.

Informace o zákazech a povinnostech týkajících se nebezpečných psích plemen naleznete na portálu francouzské veřejné správy Service-Public.fr.


Do Francie je dále zakázáno dovážet mláďata domácích mazlíčků do 3 měsíců věku, pokud jejich očkování proti vzteklině není ještě platné.


Podrobnější informace naleznete na webové stránce francouzského Generálního ředitelství celní správy.

Informace o obecné právní úpravě chování domácích zvířat ve Francii lze nalézt na portálu francouzského ministerstva zemědělství.

Užitečné informace získáte i na portálu Vaše Evropa.

  

DOVOZ DOMÁCÍCH MAZLÍČKŮ Z NEČLENSKÉ ZEMĚ EU DO FRANCIE


Tyto informace naleznete na webové stránce francouzského Generálního ředitelství celní správy.


Důležité upozornění: Každé zvíře dovážené ze zemí mimo EU musí být deklarováno na francouzské celnici. To platí i v případě, že do Francie cestujete letecky a pouze zde přestupujete na schengenský let.


Příslušný orgán veterinární a fytosanitární kontroly se nazývá Service d'inspection vétérinaire et phytosanitaire aux frontières (SIVEP).

Kontakty na pracoviště SIVEP na francouzských hraničních přechodech lze nalézt na portálu francouzského ministerstva zemědělství.