česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Paříž
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava soch francouzského umělce Dominiquea Defontainese nazvaná „Navzdory všemu. Tvořit“

Ve čtvrtek 5. května 2022 se na Velvyslanectví České republiky v Paříži konala vernisáž výstavy soch francouzského umělce Dominiquea Defontainese

Ve čtvrtek 5. května 2022 se na Velvyslanectví České republiky v Paříži konala vernisáž výstavy soch francouzského umělce Dominiquea Defontainese nazvaná „Navzdory všemu. Tvořit“, připomínající 80. výročí vzniku ghetta v Terezíně a prvních transportů do Osvětimi. Sochy byly symbolicky vytvořeny z pražců a dalších železničních prvků. Výstava je součástí projektu Odboj a tvorba, Terezín v evropské paměti, na němž spolupracuje francouzsko-české umělecké sdružení Rés(O)nances s Českým centem v Paříži a má za cíl připomenout si nezlomného tvůrčího ducha terezínských vězňů. Na to téma proběhne v Českém centru v Paříži řada kulturních akcí.

Velvyslanec M. Fleischmann ve svém projevu podtrhl, že navzdory dlouhé době, která od událostí uběhla, je historie terezínského ghetta stále živá, zvláště v nynější pohnuté době. Po skončení výstavy se sochy přesunou na nádraží Praha-Bubny, kde zůstanou jako připomínka lidí, kteří se z těchto míst vydali na osudovou cestu do koncentračních či vyhlazovacích táborů.

Galerie


Sochy/Sculptures Dominique Defontaines