česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Paříž
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Početná česká účast na potravinářském veletrhu SIAL v Paříži

Salon International d´Alimentation SIAL je jednou z největších světových výstav v oblasti potravinářského průmyslu. Letošní ročník veletrhu se uskutečnil ve dnech 21. - 25. října 2018 na výstavišti v Paříži, Parc des Expositions Paris–Nord Villepinte.

SIAL je velkolepou přehlídkou světového potravinářství reprezentující všechna jeho odvětví a veletrhem s ryze obchodním charakterem.

Velvyslanec České republiky ve Francii, pan Petr Drulák, navštívil veletrh v pondělí 22. října a setkal se s českými vystavovateli.

Ministerstvo zemědělství České republiky se účastní veletrhu SIAL pravidelně, v letošním roce, tak jako i na posledních  ročnících, byla oficiální expozice České republiky pod patronací MZE ČR organizována Státním zemědělským a intervenčním fondem v rámci expozice výrobců značky KLASA. Na oficiální expozici  České republiky se letos prezentovalo celkem dvacet firem. Dalších dvanáct českých firem vystavovalo samostatně  na vlastních expozicích.

První den veletrhu zavítala na veletrh oficiální delegace MZE ČR, vedená panem Jindřichem Fialkou, pověřeným řízením kanceláře ministra a ředitelem potravinářského odboru ministerstva. Delegaci doprovázel obchodní rada velvyslanectví, pan Václav Žilka. Delegace se zúčastnila oficiálního otevření veletrhu za přítomnosti francouzského ministra zemědělství Stéphane Le Folle a navštívila české vystavovatele na veletrhu.

Galerie


SIAL 2018