česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ambasáda
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká prezentace na mezinárodním biotechnologickém fóru Biofit ve Francii

Ve dnech 4.- 5.12.2018 se na mezinárodním biotechnologickém fóru Biofit ve francouzském městě Lille s velkým zájmem prezentovalo 12 českých firem a výzkumných institucí. Česká účast byla realizována s finančním příspěvkem z českého programu projektů na podporu ekonomické diplomacie Proped koordinovaného Ministerstvem zahraničních věcí ČR. Realizátory projektu bylo Velvyslanectví ČR Paříž a agentura CzechInvest Praha.

Fórum Biofit pro transfer technologií a kooperace ve farmaceutickém a biomedicínském výzkumu a vývoji se konalo ve dnech 4.- 5.12.2018 ve Velkém paláci (Grand Palais) v Lille. Každoročně jsou na něm zastoupeny stovky farmaceutických firem, zdravotnických zařízení a výzkumných pracovišť z celého světa. Z příspěvku Proped byl na tomto fóru objednán informační stánek na ploše 6 m2 a tři internetové přístupy do programu rezervací obchodních schůzek mezi účastníky fóra. Náš stánek byl jedním ze sta, na kterých se prezentovali účastníci z 35 zemí. Organizaci účasti z ČR a obsluhu stánku zajistil CzechInvest. Na stánku našli zázemí a prostor pro prospektovou prezentaci zástupci 12 českých firem, výzkumných pracovišť a institucí, kteří měli jednotlivá jednání s potenciálními zahraničními partnery naplánována přes zmíněný rezervační program. Na fóru byla z ČR zastoupena pracoviště Akademie věd ČR, Univerzity Karlovy Praha, Masarykovy univerzity Brno a Univerzity Pardubice, Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a firem i&i Prague, IOCB Tech Praha, MediTox Konárovice, Quinta-Analytica Praha a Riocath Trade Praha.

Česká účast na fóru Biofit umožnila představit výsledky a možnosti biomedicínského a farmaceutického výzkumu a vývoje v ČR na jedné z nejvýznamnějších akcí svého druhu ve světě a přes rezervační systém obchodních schůzek na fóru navázat jednotlivým účastníkům vhodné kontakty pro jednání o obchodní a výzkumné spolupráci s novými zahraničními partnery.

Fórum je příležitostí k většímu zapojení českých pracovišť do mezinárodní výzkumné spolupráce, vývoje nových léčiv a léčebných postupů, prodeji výsledků domácího výzkumu farmaceutickým firmám a pronájmu domácích kapacit preklinického a klinického výzkumu zahraničním zájemcům. Tyto příležitosti jsou velmi perspektivní, protože na vývoj nových léčiv se vynakládá vysoký podíl (15-20%) z tržeb za jejich prodej.

Příští ročník fóra Biofit se bude konat v Marseille ve dnech 10.-11.12.2019.

Václav Žilka, ekonomický rada, Velvyslanectví ČR Paříž

 

Biofit 2

Biofit 2

Biofit 3

Biofit 3