česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká účast na potravinářském veletrhu SIAL v Paříži (16. až 20. října 2016)

Salon International d'Alimentation (SIAL) je jednou z největších světových výstav v oblasti potravinářského průmyslu. Poslední ročník se uskutečnil ve dnech 19. až 23. října 2014 na výstavišti v Paříži (Parc des Expositions Paris–Nord Villepinte).
 

SIAL je velkolepou přehlídkou světového potravinářství, reprezentující všechna jeho odvětví. Akce se účastní cca 6 500 vystavovatelů (z toho cca 85%  ze zahraničí, z více než 100 zemí). Celková obsazená výstavní plocha činí 215 000 m2. Předpokládaná návštěvnost je 155 000 návštěvníků.

Výstava má ryze obchodní charakter. Je členěna do 2017 sektorů: Alkoholické nápoje, Nealkoholické nápoje, Cukrovinky, Zpracované masné výrobky, Mléčné produkty a vejce, Dietní potraviny, Mražené potraviny, Koření a přísady, Ovoce a zelenina, Maso a vnitřnosti, Drůbež a zvěřina, Hotová jídla, francouzské regiony, Národní expozice, Ryby a dary moře, Bioprodukty, Smíšené zboží – potraviny, Bioprodukty, Výživa, Konzervované potraviny a Víno.

Ministerstvo zemědělství se účastní této akce pravidelně, v letošním roce (tak jako i na posledním ročníku) je zahrnut informační a propagační stánek ministerstva zemědělství v rámci expozice výrobců značky Klasa, kterou organizuje Státní zemědělský a intervenční fond. Firmy se prezentují i samostatně v komoditně zaměřených halách.

Výstavu bude doprovázet mnoho soutěží, předváděcích akcí, konferencí a seminářů, mezi jinými to budou:

  • „Trendy a inovace“ – přehlídka nejnovějších výrobků světového potravinářství,
  • „SIAL d'Or“ – ocenění v soutěži o výrobek, který je obchodním úspěchem na národním trhu,
  • Kuchyně SIALu – předváděcí akce  - vaření.

Veletrh navštíví 16. října delegace Ministerstva zemědělství ČR vedená náměstkyní Sekce potravinářských výrob – Úřad pro potraviny Mudr. Vierou Šedivou. České výrobce navštíví taktéž obchodní rada českého velvyslanectví v Paříži Tibor Opěla.

Česká účast na veletrhu SIAL 2016 (DOC, 99 KB)