česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Paříž
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy v silném zastoupení na veletrhu Mondial du bâtiment v Paříži

Mezinárodní veletrh Mondial du bâtiment, který proběhl v termínu 4. až 8. listopadu 2019 na pařížském výstavišti Villepinte Paris Nord, se řadí mezi špičky mezinárodních veletrhů v oblasti stavebnictví a jeho navazujících oborů.
 

Veletrh je pořádán v Paříži každé dva roky. Představuje návštěvníkům komplexní přehled nejnovějších změn a trendů v oboru, které představují nové výzvy pro výrobce a dodavatele.

Sdružuje tři významné stavební veletrhy: IDEOBAIN, INTERCLIMA a BATIMAT na kterých se prezentují nové trendy ve výrobě stavebních materiálů a výrobků, inovativní technologie a služby ve stavebnictví.

IDEOBAIN představil nové trendy v oblasti koupelen a sanitární techniky s nabídkou zdravotnického sortimentu, spa, sprch, podlahových a stěnových krytin a materiálů, koupelnového nábytku, kohoutů, baterií, armatur apod. Veletrh je zaměřen na koupelny od technických aspektů až po návrh výrobku. Dodavatelé, vedoucí staveb i generální dodavatelé zde mohli najít tradiční a inovativní řešení pro materiály a vybavení koupelen. Za Českou republiku se na veletrhu úspěšně prezentovala firma ALCAPLAST z Břeclavi.

INTERCLIMA letos představila produkty a služby z celé oblasti HVAC včetně oblasti vytápění a klimatizace pro oblast terciálního sektoru, průmyslu, bytových a rodinných domů. Hlavním tématem letošního 50. ročníku byly ekologické budovy se sníženou spotřebou energie a emisí uhlíku. Veletrh byl pro snadnější orientaci návštěvníků rozdělen do tří hlavních oblastí: vytápění a ohřev vody, klimatizace, chlazení, větrání a kvalita vzduchu - čerpadla, ventily, úprava vody - technická řešení. Na veletrhu excelovaly tři české firmy: ATREA z Jablonce nad Nisou, BLAZE HARMONY z Lipníku nad Bečvou a MASTER THERM tepelná čerpadla z Chýně.

60. ročník veletrhu BATIMAT byl dokonalou přehlídkou technologií a služeb ve stavebnictví.  Hlavními trendy veletrhu  bylo využití obnovitelných a bezodpadových řešení, flexibilní bydlení, technologie pro optimalizaci, ukládání a sdílení energie a služeb, přizpůsobení změnám využití budov díky zvýšené konektivitě a díky novým technologiím a přizpůsobení konstrukce staveb požadavkům na zvýšení mobility ve městech. V rámci veletrhu BATIMAT se nově představil sektor CONSTRUCTION TECH, který byl zaměřen na trendy, novinky a řešení pro chytré budovy.

Účast českých firem na veletrhu BATIMAT a INTARCLIMA byla zařazena do dotačního programu OPPIK – NOVUMM pro malé a střední podniky agentury CzechTrade, která je podpořila a na veletrhu organizačně zajistila oficiální českou expozici.

Na společném českém stánku CzechTradu se prezentovala Skupina PF GROUP Brno s třemi firmami CEMVIN Černousy, TOPWET Ostrovačice a TOPSTEP Velká Bíteš, dále pak firmy FILAMOS Příbram, FORTEMIX Paskov, HOPA Slavičín, MIROSLAV CHUDĚJ Hutisko-Solanec a  BSL INDUSTRY / ROOFPLAN Nivnice.

Dále se na veletrhu BATIMAT prezentovaly samostatně vystavující české firmy 2N telekomunikace Praha, GUNNEX Mstětice,  HPC. SALT DESIGN Praha, STATICAL Praha a UMAKOV Říčany.

České firmy hrály na Mondial du bâtiment mezi tisícovkami vystavovatelů významnou roli díky kvalitnímu zpracování výrobků, rozvinutému know-how , flexibilitě a cenovému nastavení.  Díky účasti na veletrhu české firmy udržují a prohlubují obchodní spolupráci se stávajícími partnery, mají příležitost k získání nových kontaktů, obchodních partnerů a příležitost k expanzi na francouzský trh a trhy třetích zemí.

Irena Blanchon, ekonomický specialista Velvyslanectví České republiky v Paříži

Galerie


MONDIAL DU BATIMENT 2019