česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Paříž
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko-francouzský průmyslový den obranného a bezpečnostního průmyslu

Dne 1. února 2018 se uskutečnil v Praze Česko-francouzský průmyslový den obranného a bezpečnostního průmyslu. Jednalo se o druhý ročník setkání českých a francouzských firem v oblasti armádní techniky, který účastníkům umožnil navázat, resp. posílit vzájemnou spolupráci na společných projektech, na zapojení do výrobních řetězců a na inovacích.
 

Akce byla financována v rámci Projektů ekonomické diplomacie MZV ČR. Organizačně byla zajištěna Velvyslanectvím ČR v Paříži za spolupráce Ministerstva obrany ČR a Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu (AOBP) ČR.

Na průmyslovém dni se prezentovalo 25 českých firem. Z francouzské strany bylo pozváno 15 firem se silným potenciálem spolupráce s českými subjekty, vč. zástupců velkých koncernů, jako Thales, Safran, Nexter a MBDA. Akce se rovněž zúčastnili představitelé Sekce akvizic Ministerstva obrany Francie (DGA) a představitelé francouzského Svazu leteckého průmyslu (GIFAS) a Svazu obranného a bezpečnostního průmyslu (GICAT).

Na úvod akce přivítal všechny účastníky jménem náměstka ministra obrany D. Koštovala ředitel odboru průmyslové spolupráce Ministerstva obrany ČR T. Kopečný, brig. generál DGA Hubert L'Ebraly a předseda AOBP J. Hynek.

České a francouzské firmy měly příležitost prezentovat své aktivity během dopolední části akce. Poté probíhala téměř 3 hodiny návazná individuální B2B jednání mezi firmami, tak i B2G setkání firem se zástupci francouzského ministerstva obrany. České firmy tak měly možnost hovořit o společných aktivitách nejen s francouzskými komerčními subjekty, ale i s představiteli DGA, kteří specifikují a vypisují tendry pro francouzskou armádu.