česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko-francouzský průmyslový den v kosmické oblasti

Dne 12. června 2015 uspořádalo velvyslanectví ve spolupráci s francouzským Národním centrem kosmického výzkumu (CNES) a Ministerstvem dopravy ČR Česko-francouzský průmyslový den v kosmické oblasti. Akce umožnila českým firmám navázat spolupráci s nejvýznamnějšími francouzskými podniky kosmického průmyslu a jednat o zapojení českých firem společně s francouzskými partnery do programů Evropské kosmické agentury (ESA) a EU.

Akci zahájila velvyslankyně Marie Chatardová a president CNES Jean-Yves Le Gall. Velvyslankyně zdůraznila technickou vyspělost českého kosmického průmyslu a zájem českých podniků o zapojení do konsorcií s francouzskými partnery jak v rámci programů ESA, tak i programů EU, jako např. Horizont 2020. Dále vyzdvihla úsilí českých firem podílet se na provozu evropského kosmického centra na Guyaně.

České firmy měly možnost jednat jak s velkými francouzskými koncerny, např. s firmami Airbus, Thales Alenia Space nebo CS, tak i s řadou středních a malých podniků francouzského kosmického průmyslu.

Česko-francouzský průmyslový den v kosmické oblasti byl završen recepcí na velvyslanectví organizovaný pro české firmy a jejich obchodní protějšky a také pro oficiální partnery velvyslanectví, kteří se na přípravě akce podíleli.

Embassy 2015

Embassy 2015