česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český letecký průmysl se představil na leteckém veletrhu SIAE 2015 v Le Bourget

Mezinárodní veletrh letectví a kosmického průmyslu SIAE 2015 proběhl v termínu od 15. do 21. června 2015 na výstavišti Le Bourget. Veletrhu se v letošním roce zúčastnilo 2260 vystavovatelů ze 47 zemí.

SIAE 2015

SIAE 2015

Část pro firemní účastníky probíhala od 15. do 19. června. Zbývající dny se brány veletrhu otevřely pro širokou veřejnost. Oficiální expozice České republiky byla organizována pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

SIAE 2015 se z českých vystavovatelů zúčastnili mj. Asociace leteckých výrobců České republiky, Svaz českého leteckého průmyslu, AERO TRADE a.s., AERO Vodochody AEROSPACE a.s., Aircraft Industries a.s, Jihlavan a.s., Jihostroj a.s., LOM PRAHA a.s. MESIT přístroje s.r.o., PBS Velká Bíteš a.s. a Seko Aerospace a.s.

Na oficiální expozici České republiky proběhlo několik prezentačních akcí včetně odborného semináře organizovaného Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky.

Program byl zahájen dne 16. června tiskovou konferencí AERO Vodochody, na které byl představen nový letoun L-39NG. Na akci vystoupila velvyslankyně ČR ve Francii Marie Chatardová a náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl.

Dne 17. června proběhl na českém stánku seminář "Letecký průmysl v menších státech EU", po kterém následovala prezentace vystavovatelů. Na této akci taktéž vystoupila velvyslankyně Marie Chatardová a náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl. Akce se zúčastnil náměstek ministra dopravy ČR Kamil Rudolecký. Večer byla v prostorách ZÚ Paříž uspořádána recepce vystavovatelů a jejich obchodních partnerů.

18. června zorganizoval ZÚ Paříž v rámci veletrhu přijetí českých vystavovatelů na stánku Pařížské obchodní komory (CCI Paris Ile de France), jehož součástí byla prezentace klastru ASTECH Paris, vystoupení náměstka ministra dopravy Kamila Rudoleckého, prezentace Svazu českého leteckého průmyslu a Asociace leteckých výrobců ČR. Akce pokračovala B2B jednáními českých vystavovatelů s francouzskými protějšky z Pařížského regionu.

Oficiální českou expozici navštívil také náměstek ministra obrany ČR Daniel Koštoval.

Českou účast na letošním leteckém veletrhu v Le Bourget lze hodnotit jako úspěšnou a produktivní po obsahové stránce. K celkovému pozitivnímu dojmu nepochybně přispěl i design a poloha českého stánku – jeho funkčnost lze hodnotit jako vynikající. Díky bohatému programu působil stánek na 200m2 plochy velmi příjemným a živým dojmem.

SIAE 2015

SIAE 2015