česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Paříž
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští vystavovatelé na leteckém veletrhu SIAE v Paříži

Ve dnech 17. - 23. 6. 2019 se na letišti Le Bourget v Paříži konal 53. ročník největšího mezinárodního leteckého a vesmírného veletrhu Salon International de l’Aéronautique et de l’Espace (Paris Air Show), který se pořádá jednou za 2 roky. Letos se na něj přihlásilo 2.459 vystavovatelů z celého světa. Oficiální účast ČR na něm zorganizovalo MPO ČR s realizační firmou Exponex Brno.
 

Na české expozici se představila Asociace leteckých a kosmických výrobců (ALV ČR) a 10 firem - Czech Airlines Technics Praha, DevCom Praha, Jihlavan Jihlava, Jihostroj Velešín, MESIT Foundry Uherské Hradiště, Prague Casting Services Praha, Ray Service Staré Město, Seko Aerospace Praha, SpoluWorks Perfecta Kyjov a Stein Seal Czech Brno. Stánek mimo společnou expozici měla firma Rotor Clip Budyně nad Ohří.

V programu české účasti bylo i společné setkání českých vystavovatelů s jejich zahraničními partnery na Velvyslanectví ČR při večerním koktejlu dne 18. 6. 2019.

Zahájení veletrhu na oficiální expozici ČR  se zúčastnil náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR Vladimír Bärtl, který v rámci veletrhu jednal s českými i zahraničními firmami o vývozu a zahraničních investicích do ČR.

Druhý den veletrhu se s českými firmami setkal velvyslanec Petr Drulák z Velvyslanectví České republiky ve Francii.

Veletrh navštívila taktéž delegace MO ČR v čele s náměstky Filipem Říhou a Jakubem Landovským a velitel vzdušných sil Armády ČR, pan generálmajor Petr Hromek.

České firmy mají v oblasti leteckého a vesmírného průmyslu ve Francii velmi dobré jméno díky kvalitnímu zpracování výrobků, rozvinutému know-how , flexibilitě a cenovému nastavení. Francie je v tomto oboru pro Českou republiku druhým nejvýznamnějším partnerem po USA.

 

Irena Blanchon, ekonomický specialista Velvyslanectví České republiky v Paříži

Galerie


SIAE2019