česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ambasáda
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Den českého IT a start-upů v Paříži

Velvyslanectví ČR v Paříži uspořádalo dne 26. dubna "Den českého IT a start-upů v Paříži“. Tato akce se konala v rámci Projektů ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR.
 

Cílovou skupinou akce byly české startupové firmy nacházející se ve fázi akcelerace, se zaměřením na prodej a marketing, které jsou aktivní v oborech jako je například umělá inteligence, klientské služby, big data, analýza dat a jiné.

Program byl rozdělen do tří bloků. Po dopoledních návštěvách vybraných akcelerátorů a inkubátorů následovaly v prostorách velvyslanectví přednášky a skupinové semináře jako například „Jak získat financování ve Francii“ nebo „Jak udělat dobrý pitch“.

Během večera pak proběhly prezentace českých firem (pitchs) a „networkingový“ koktej.

Během dne se prezentovalo celkem 5 českých start-upů a bylo přítomno kolem 50-ti francouzských partnerů z řad investorů, technologických firem a klientů (jak z oblasti IT, tak i zákazníků z nedigitálních odvětví, využívajících nové technologie).

Celá akce byla velmi pozitivně hodnocena ze strany českých firem, které ocenily nejen zajímavý celodenní program, ale hlavně užitečné kontakty, které získaly během setkání s francouzskými investory a obchodními a technologickými partnery.