česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Den českého leteckého průmyslu v Paříži

Velvyslanectví České republiky v Paříži zorganizovalo dne 21. března 2017 prezentaci českých firem z oblasti leteckého průmyslu. Na akci se české firmy setkaly se stávajícími a potenciálními francouzskými obchodními partnery. Celkem se uskutečnilo přes 100 individuálních schůzek českých a francouzských firem.

Den českého leteckého průmyslu v Paříži se uskutečnil v rámci projektů ekonomické diplomacie MZV ČR.

Akce byla zahájena úvodním slovem velvyslance České republiky ve Francii, panem Petrem Drulákem. Dne českého leteckého průmyslu se zúčastnilo celkem 14 českých firem a klastrů a kolem 30 francouzských firem, asociací a klastrů. Na akci byla rovněž přítomna pařížská obchodní komora CCI Ile-de-France. Firmy měly příležitost představit se během dopoledního prezentačního bloku a navazujících odpoledních individuálních jednání s francouzskými partnery. Celkem se během dne českého leteckého průmyslu uskutečnilo přes 100 individuálních schůzek českých a francouzských firem.

Akce poukázala na vzrůstající potenciál česko-francouzské spolupráce v oblasti leteckého průmyslu a také na nové příležitosti, které česko-francouzská kooperace skýtá v Evropě i na trzích třetích zemí.

Den českého leteckého průmyslu v Paříži vytvořil prostor pro upořádání dodatečných akcí v oblasti leteckého průmyslu. V návaznosti na setkání s představiteli CCI Ile-de-France tak české velvyslanectví např. zorganizuje prezentaci českých leteckých klastrů a asociací v rámci mezinárodního leteckého veletrhu v Le Bourget, který se bude konat v červnu 2017.

Tibor Opěla, obchodní rada Velvyslanectví České republiky v Paříži

Galerie


Letecký den 2017