česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Den českého obranného průmyslu na Velvyslanectví České republiky v Paříži

Velvyslanectví České republiky v Paříži zorganizovalo dne 9. února 2016 prezentaci českých firem z oblasti obrany a bezpečnosti. Na akci se české firmy setkaly jak s francouzskými obchodními partnery, tak i s představiteli francouzských bezpečnostních složek.
 

Den českého obranného průmyslu na Velvyslanectví ČR v Paříži se uskutečnil v rámci proexportní podpory a ekonomické diplomacie MZV ČR a navázal na 17. zasedání Česko-francouzské komise pro vyzbrojování.

Akce byla zahájena úvodním slovem velvyslankyně České republiky ve Francii Marie Chatardové. České a francouzské účastníky dále uvítal náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Ministerstva obrany ČR Daniel Koštoval a zástupce Generálního ředitelství pro vyzbrojování Ministerstva obrany Francie gen. Hubert L’Ebraly.

Dne českého obranného průmyslu se zúčastnilo 13 českých firem, které se setkaly s  potenciálními obchodními partnery a také s představiteli Generálního ředitelství pro vyzbrojování Ministerstva obrany Francie a dalších ozbrojených složek. Firmy měly příležitost představit se během dopoledního prezentačního bloku a navazujícího odpoledního přímého B2B jednání s francouzskou protistranou.

Akce poukázala na vzrůstající potenciál česko-francouzské spolupráce v oblasti obranného průmyslu a také na nové příležitosti, které česko-francouzská kooperace skýtá v Evropě a na trzích třetích zemí.

Galerie


La journée de l´industrie de défense et sécurité