česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Francouzsko - české fórum mladých zemědělců

Ve dnech 6. a 7. května proběhlo Francouzsko – české fórum mladých zemědělců, pod záštitou Ministra zemědělství Mariana Jurečky a jeho francouzského protějšku.

6. 5. proběhlo v prostorách francouzského Ministerstva zemědělství Francouzsko - české fórum mladých zemědělců, kterého se zúčastnila velvyslankyně ČR ve Francii paní Marie Chatardová, spolu s víceprezidentem Generální rady zemědělství, zásobování a venkova, panem Bertrandem Hervieu. 

Setkání umožnilo mladým agrárníkům probrat aktuální situaci v zemědělském sektoru obou zemí. Francouzská strana se věnovala zejména problematice generační obměny a otázkám přímého prodeje a distribuce. Česká strana prezentovala Program rozvoje venkova do roku 2020 a politiku podpory mladým zemědělcům v českém zemědělství.

7. 5. mladí agrárníci navštívili francouzské zemědělské lyceum La Bretonnière, jehož součástí je vlastní hospodářství a obchod s lokálními produkty. Součástí programu byla prohlídka rodinné bio farmy zaměřené na pěstování zeleniny, ovoce a obilnin.

Zemědělci 2015

Zemědělci 2015