česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Paříž
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Francouzsko-český průmyslový den v Lyonu

Velvyslanectví České republiky v Paříži zorganizovalo ve spolupráci s francouzským regionem Auvergne-Rhone-Alpes (AuRA), jeho obchodními komorami CCIR AuRA, CCI Lyon Métropole a honorárním konzulátem České republiky v Lyonu prezentaci českých firem  z oblasti energetiky, strojírenství a dopravy. Na akci, která se uskutečnila  dne 30.května 2018 v sídle Conseil régional de la Région Auvergne-Rhône-Alpes, se české firmy setkaly se stávajícími a potenciálními  francouzskými obchodními partnery.
 

Francouzsko-český průmyslový den v Lyonu se uskutečnil v rámci projektů ekonomické diplomacie MZV ČR.

Akce byla zahájena úvodním slovem pana Philippe MEUIER, delegáta pro mezinárodní

partnerství pro oblast Auvergne-Rhône-Alpes  a  vystoupením velvyslance České republiky

 ve Francii, pana Petra DRULÁKA. Po prezentaci českých firem následovalo vystoupení honorárního konzula České republiky v Lyonu, pana Daniela DUQUESNE.

Za českou stranu se průmyslového dne v Lyonu se zúčastnilo celkem 11 českých firem, zástupci Czechinvestu,  Francouzsko-české obchodní komory a honorárního konzulátu České republiky v Lyonu.

Firmy měly příležitost představit se během dopoledního prezentačního bloku a navazujícího odpoledního přímého B2B jednání s francouzskou protistranou, která byla zastoupena zhruba deseti francouzskými firmami včetně význačných firem jako je  Framatome, Aubert&Duval apod.

Cílem této akce, jejíž první velmi úspěšný ročník proběhl v roce 2017 v Paříži,  bylo pomoci se zapojením českých firem do projektů francouzských firem jak na místním trhu.

Akce poukázala na vzrůstající potenciál česko-francouzské spolupráce v oblasti energetického a strojírenského průmyslu a také na nové příležitosti, které česko-francouzská kooperace skýtá v Evropě i na trzích třetích zemí.

 

Tibor Opěla, obchodní rada Velvyslanectví České republiky v Paříži

LYON2018

LYON2018

přílohy

České firmy na francouzsko-českém průmyslovém dnu v... 10 KB XLSX (FILE_TYPE_XLSX) 7.6.2018