česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky SIMA 2017

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky a chovu dobytka, SIMA 2017, otevřel své brány od 25. února do 2. března 2017 na výstavišti Parc des expositions de Paris-Nord Villepinte.

SIMA je jedním z nejvýznamnějších veletrhů svého druhu v Evropě, o čemž svědčí jednak široká účast 1770 vystavovatelů ze 42 zemí, kteří se prezentují na celkové ploše 27 hektarů, a také vysoká návštěvnost veletrhu. Letos na veletrh dorazilo na 240 000 návštěvníků z celého světa. Důležitost veletrhu nepochybně souvisí s tím, že Francie je největším trhem zemědělské techniky v Evropě s objemem 18 miliard euro v roce 2016. Francie je rovněž největším evropským dovozcem zemědělské techniky.

Na veletrhu SIMA v letošním roce vystavovali 3 české podniky, které představily na svých individuálních expozicích konkurenceschopnou, širokou nabídku zemědělských strojů a komponentů pro polní hospodářství, speciální kultivaci půdy a živočišnou výrobu.

Paralelně k veletrhu SIMA probíhal související veletrh SIMAGENA se zaměřením na živočišnou produkci. Na této akci, poprvé v historii, vystavoval český chovatel dobytka.

S českými firmami se sešel na veletrhu obchodní rada velvyslanectví ČR ve Francii Tibor Opěla. Probral s firmami možnost spolupráce, ať už formou uspořádání prezentací firem v prostorách velvyslanectví nebo organizace jednání s francouzskými partnery.

Čeští vystavovatelé na veletrhu SIMA a SIMAGEN 2017:

Galerie


SIMA 2017