česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ambasáda
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podnikatelská delegace, roadshow firem z leteckého průmyslu Paříž, Toulouse dne 19.- 20.června 2018

Ve dnech 19-20. června se v prostorách Velvyslanectví České republiky ve Francii a v sídlech vybraných francouzských koncernů konaly individuální schůzky českých a francouzských firem z oblasti leteckého průmyslu. Akce se konala v rámci Projektů ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR.
 

Během dvoudenního programu měla česká delegace možnost prezentovat své aktivity mnohým velkým hráčům z oboru letectví. Akce se zúčastnilo celkem 5 českých firem, Moravský letecký klastr a agentura Czechinvest.

První den se česká delegace setkala formou individuálních schůzek a prezentací s firmami Safran Aircraft Engines, Thales, Daher a Airbus Helicopters. Druhý den se pak delegace přesunula do Toulouse, kde se čeští zástupci setkali s firmami Stelia Aerospace a Latécoère.

Cílem této akce bylo pomoci se zapojením českých firem do projektů velkých francouzských skupin nejen na francouzském trhu, ale například i v České Republice v rámci offsetových projektů.

Francie a Česká Republika jsou zeměmi se silnou tradicí leteckého průmyslu, s mezinárodně uznávanými podniky, které každý den potvrzují svou schopnost inovovat, vyrábět a úspěšně prodávat. Síla tohoto sektoru, tolik důležitého pro evropskou ekonomiku, spočívá v dynamičnosti firem, jejich know-how, investicích do výzkumu a vývoje, a kvalifikované pracovní síle. Tato akce opět potvrdila existenci silného potenciálu česko-francouzské spolupráce v této oblasti.