česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podnikatelský inkubátor Francouzsko-české obchodní komory přivítal 100. klienta, společnost ABI Profils

Inkubátor francouzských malých a středních firem v Praze byl založen a je spravován Francouzsko-českou obchodní komorou (FČOK), která je členem sítě francouzských obchodních komor CCI France International

Společnost ABI Profils, francouzský výrobce plastových trubek a profilů, se stala 100. klientem inkubátoru FČOK

ABI Profils využívá služeb obchodního zastoupení a domiciliace (poskytnutí poštovní adresy), které nabízí tým FČOK

Výrobní prostory ABI Profils se nacházejí v departmentu Haute Loire, rozvoj společnosti na francouzském trhu podporuje obchodní komora CCI Auvergne Rhônes Alpes
 

Společnost ABI Profils, francouzský výrobce plastových trubek a profilů, se stala 100. klientem inkubátoru malých a středních firem Francouzsko-české obchodní komory (FČOK) v Praze. Od podzimu 2008 podporuje podnikatelský inkubátor FČOK francouzské a mezinárodní společnosti, které chtějí rozšířit své obchodní aktivity na český trh. Ten je pro firmy atraktivní zejména průmyslem, který představuje plných 37 % HDP (největší podíl ve střední Evropě) a ekonomikou s nevídaným tempem růstu (+2,5% v roce 2016).

Společnost ABI Profils zahájila dobývání českého trhu jako vystavovatel Francouzského pavilonu na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, největším strojírenském veletrhu ve střední a východní Evropě, a souběžném veletrhu Plastex. Účast na Francouzském pavilonu, organizovaném Francouzko-českou obchodní komorou, přinesla ABI Profils desítky kontaktů a potenciálních klientů. Taková akvizice klientely si posléze vyžádala zřízení obchodního zastoupení v České republice na adrese FČOK, která je zároveň sídlem inkubátoru FČOK. K dispozici bude zanedlouho i česká verze webových stránek společnosti. Martin Dytrych, zaměstnanec oddělení na podporu podniků FČOK, se po proškolení přímo v provozu ABI Profils stal obchodním zástupcem společnosti na částečný úvazek.

„Vývoj a inovace jsou charakteristickými znaky přístupu ABI Profils k rozvoji společnosti, která neustále zdokonaluje stávající a zavádí nové produkty. Tento postup je podpořen exportem do Evropy, zejména pak se zaměřením na Skandinávii a Českou republiku,“ vysvětluje Fabien Chantegraille, obchodní ředitel ABI Profils.

Produkty ABI Profils vznikají v průmyslové zóně u města Monistrol-sur-Loire v departmentu Haute Loire. Již od roku 2014 firma spolupracuje na plánech zahraničního rozvoje s obchodní komorou CCI International Auvergne, která motivovala ke vstupu na český trh i společnost Barbier. Tato plastikářská skupina začala využívat služeb Inkubátoru MSP Francouzsko-české obchodní komory v roce 2015, a protože byla s poskytovanými službami spokojená, doporučila stejný postup i společnosti ABI Profils, s níž sídlí ve stejné průmyslové zóně.

„V roce 2015 byla společnost ABI Profils součástí programu strukturované podpory poskytované obchodní komorou CCI International Auvergne s podtitulem Výkon a mezinárodní obchod, což firmě umožnilo definovat strukturu exportu. Tým ABI přijal tuto strategii za svou a velmi rychle získal klienty ve Švédsku, Finsku a v dalších zemích. Podpora rozvoje výrobní společnosti jak na francouzské straně, tak v podnikatelském Inkubátoru FČOK postupně vedla k hladké integraci s příslibem dalšího rozmachu ABI Profils na českém trhu,“ je přesvědčena Laurence Roquetanière z CCI International Auvergne.

O Francouzsko-české obchodní komoře a Inkubátoru MSP

Francouzsko-česká obchodní komora, která sdružuje více než 300 členských společností, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity a obchodních a kulturních vztahů obou zemí. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 80 firem. FČOK je členem CCI FI, sítě 115 francouzských obchodních a průmyslových komor v zahraničí, která působí v 85 zemích.

Od založení Inkubátoru malých a středních firem v roce 2008 využilo jeho služeb 100 francouzských podniků vstupujících na český trh. Nejčastěji firmy využily domiciliaci (zřízení poštovní adresy), služby obchodního zástupce na částečný úvazek, sdílenou kancelář nebo koučink. Tým FČOK pod hlavičkou Inkubátoru nabízí také vyhledávání zaměstnanců, správu zaměstnanecké agendy, založení a řízení pobočky i správu účetnictví.

www.ccft-fcok.cz

ABI Profils

Rodinná firma s více než třiceti lety zkušeností a inovací, expert v oblasti extruze a koextruze technických plastů a profilů z plastu používaných například v automobilovém průmyslu, stavebnictví, zdravotnictví nebo na reklamní materiál v místě prodeje.

www.abiprofils.com 

CCI Auvergne

S více než 80 spolupracovníky, CCI International Auvergne Rhône-Alpes doprovází svými četnými službami každou etapu mezinárodního rozvoje firem z regionu.

Regionální obchodní komora koordinuje tuto síť spolupracovníků a poskytuje podnikům informace nezbytné pro jejich úspěch na zahraničních trzích: průzkum trhu, statistiky, práva a nařízení, informace o trhu, a pomáhá jim také v přípravě a realizaci exportu (strategie, průzkum trhu, mezinárodní formality, vstup na trh atd.)  

 

 

Linda Salajková

Komunikace, Marketing

Francouzsko-česká obchodní komora

Tel +420 224 833 090

E-mail salajkova@ccft-fcok.cz

 

 

Martin Dytrych

Obchodní zástupce ABI Profils v ČR

Firemní poradenství a obchodní služby

Francouzsko-česká obchodní komora

Tel +420 224 833 090

E-mail dytrych@ccft-fcok.cz