česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvánka na Francouzsko-český průmyslový den v Lyonu

Velvyslanectví České republiky ve Francii pořádá ve spolupráci s francouzským regionem Auvergne-Rhone-Alpes (AuRA) a jeho dvěma obchodními komorami CCIR AuRA a CCI Lyon Métropole  Francouzsko-český průmyslový den v Lyonu.

Akce proběhne dne 30. května 2018 v prostorách Conseil régional de la Région Auvergne-Rhône-Alpes, 1 Esplanade François Mitterrand 69002 Lyon.

Součástí programu budou prezentace a individuální schůzky firem z oblasti energetiky, strojírenství a dopravy.

Akce je organizována z prostředků Projektů ekonomické diplomacie MZV ČR.
 

Cílem akce, jejíž první ročník proběhl úspěšně v roce 2017 v Paříži,   je pomoci zapojení českých energetických firem  z oblasti klasické a jaderné energetiky, strojírenství a dopravy  do projektů francouzských firem jak na místním trhu, tak i ve třetích zemích. Francouzsko-český průmyslový den v Lyonu vhodně zapadá do kontextu současné situace na trhu ve Francii. České firmy mohou tímto využít zvýšeného zájmu francouzských firem o vzájemnou spolupráci a prosadit se jako dodavatelé nejen na francouzském trhu.

Region Auvergne-Rhone-Alpes, jehož centrem je Lyon, je po Paříži nejvýznamnějším průmyslovým regionem Francie s důrazem na  oblasti energetiky, strojírenství a dopravy s více než 2900 průmyslovými zónami a 4 speciálními klastry, věnujícími se Průmyslu 4.0. Sídlí v něm řada významných koncernů, jako např. EDF a Areva (energetika), Michelin, Renault Trucks a Alstom (doprava, strojírenství) a navazujících subdodavatelských firem. Z tohoto hlediska slouží Lyon a okolí jako nejperspektivnější partner ve Francii z hlediska průmyslových subdodávek a průmyslových exportů.

Jednacím jazykem akce bude angličtina.

Zájemce o účast na Francouzsko-českém průmyslovém dnu v Lyonu žádáme o zaslání přihlášky nejpozději do 15. března 2018 na mail commerce_paris@mzv.cz

V případě dosažení stanoveného maximálního počtu účastníků před tímto datem, bude nábor na akci uzavřen dříve.

Zodpovědnou osobou za organizaci akce na velvyslanectví je paní Irena Blanchon

Kontakt: tel.: +33 1 40 65 13 15,  e-mail : irena_blanchon@mzv.cz

Účast českých firem na akci je bezplatná. Účastníci akce si hradí dopravu a pobyt v Lyonu)

Tibor Opěla, obchodní rada velvyslanectví v Paříži

 

přílohy

Přihláška na průmyslový den v Lyonu 52 KB DOC (Word dokument) 20.2.2018

PROGRAM 12 KB DOCX (FILE_TYPE_DOCX) 27.2.2018