česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Paříž
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace českých strojírenských subdodavatelů při veletrhu Global Industrie v Lyonu

Velvyslanectví České republiky ve Francii uspořádalo dne 6. března 2019  ve spolupráci s CzechTrade France odpolední matchmakingový seminář pro zainteresované české firmy, které se zúčastnily mezinárodního veletrhu průmyslových subdodávek Global Industrie v Lyonu. Seminář byl realizován s finančním příspěvkem z českého programu projektů na podporu ekonomické diplomacie Proped koordinovaného Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR.
 

Seminář proběhl v odpoledních hodinách  přímo v areálu veletrhu MIDEST v konferenčním sále Lumière.

V úvodní části semináře přivítal jeho účastníky velvyslanec České republiky ve Francii, pan Petr Drulák, který vyzdvihl vysokou úroveň průmyslových subdodávek strojírenského sektoru v České republice a připravenost českých firem podělit se se svými zkušenostmi a know-how s francouzskými partnery. Zmínil rovněž, že se některé české firmy již několik let aktivně a pravidelně účastní rozsáhlých projektů ve Francii, což potvrzuje dlouhodobý zájem českých firem o spolupráci s francouzskými partnery.

Po zdravici pana velvyslance následovaly prezentace ředitele CzechTrade France, pana Vítězslava Blažka, který zástupcům zúčastněných francouzských firem představil tradici a aktuální trendy v oblasti strojírenství a strojírenských subdodávek na českém trhu. Zároveň představil  asistenční služby, které francouzská pobočka CzechTrade může nabídnout francouzským firmám při identifikaci nových dodavatelů v ČR. Poté vystoupil zástupce agentury CzechInvest, pan Roberta Keil s nabídkou možností investiční podpory ze strany českého státu.

Prezentace českých strojírenských subdodavatelů byla příležitostí k získání nových potenciálních partnerů, k rozšíření zájmu z francouzské strany o české subdodávky a zvýšení potenciálu česko-francouzské spolupráce v oblasti energetického a strojírenského průmyslu, ve kterém strojírenské subdodávky z České republiky  do Francie představují již dnes jednu z nejpočetnějších kategorií poptávek francouzských firem. Kompetence českých firem, technologická vyspělost s přijatelnou cenou výroby a odpovídající know-how vzbuzují zájem francouzské podnikatelské sféry o zakázkovou a specializovanou výrobu strojních zařízení nebo jejich součástí. Přidanou hodnotu pro  francouzské partnery představuje geografická  blízkost ČR, která zaručuje rychlejší a operativnější výrobu a dodávky na francouzský trh.

Seminář vhodně doplnil početnou českou účast na veletrhu Global Industrie Lyon, který sdružuje čtyři různé průmyslové veletrhy: Midest (veletrh průmyslových subdodávek), Industrie (veletrh výrobních technologií), Smart industries (průmysl budoucnosti- robotika) a Tolexpo (veletrh zpracování kovů – plechy, trubky, cívky, profily).

Česká republika byla na veletrhu Global Industrie široce zastoupena.

V rámci společné expozice  České republiky se pod záštitou CzechTrade prezentovalo  celkem jedenáct českých firem, dalších šest  českých firem  vystavovalo na samostatných expozicích.

Seminář MIDEST 2019

Seminář MIDEST 2019

Irena Blanchon, ekonomický specialista Velvyslanectví České republiky v Paříži

Galerie


GLOBAL INDUSTRIE LYON 2019