français  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Paříž
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace českých strojírenských dodávek v Paříži pro zainteresované francouzské firmy a klastry

Velvyslanectví České republiky ve Francii uspořádalo dne 22. května 2019  ve spolupráci se zprostředkovatelskou  firmou Defia Services Plzeň prezentaci nabídky českých strojírenských dodávek pro zainteresované francouzské firmy a klastry z oblasti strojírenství  a energetiky. Prezentace byla realizována s finančním příspěvkem z českého programu projektů na podporu ekonomické diplomacie Proped koordinovaného Ministerstvem zahraničních věcí ČR.
 

Celodenní prezentační akce proběhla ve velmi dynamickém tempu v reprezentativních prostorách Velvyslanectví České republiky v Paříži.

Velvyslanec České republiky ve Francii, pan Petr Drulák, přivítal účastníky v úvodní části prezentace. Zdůraznil vysokou úroveň českých strojírenských subdodávek a připravenost kompetentních českých firem sdílet  své zkušenosti a dovednosti s francouzskými partnery. Po zdravici pana velvyslance následovala prezentace ředitele CzechTrade , pana Vítězslava Blažka, který představil formy podpory českého státu v oblasti exportu a investic.

Mezi českými účastníky figurovalo několik firem, které již několik let působí na francouzském trhu a účastní se rozsáhlých projektů ve Francii. Příležitost k získání nových potenciálních partnerů  využily zároveň i české firmy, které teprve usilují o vstup na francouzský trh a hledají možnost spolupráce.

Formou power- pointových prezentací se v první části akce představilo dvanáct českých účastníků:

SVAZ STROJÍRENSKÉ TECHNOLOGIE se svými členskými firmami EMP Slavkov u Brna, HESTEGO Vyškov, TOSHULÍN Hulín, TRENS SK Trenčín a TS Plzeň, dále pak ŽĎAS Žďár nad Sázavou, FEBE CRAFT Ostrava, PT SOLUTION WORLDVIDE Praha, ŠKODA MACHINE TOOL Plzeň, VH SERVICES Plzeň a EPDOR.

Možnost prezentace využilo také několik ze zúčastněných francouzských klastrů a firem. Z firemních sdružení to byl například francouzský protějšek českého Svazu strojírenských technologií SYMOP, klastry GIFEN a POLE NUCLEAR VALLEY.

Po obědě v druhé a stěžejní části akce měly české firmy možnost individuálních jednání s francouzskými účastníky.

Hojná francouzská účast klastrů i firem svědčí o zájmu z francouzské strany o české subdodávky a o možnosti zvýšení potenciálu česko-francouzské spolupráce v oblasti energetického a strojírenského průmyslu.

 

Irena Blanchon, ekonomický specialista Velvyslanectví České republiky v Paříži

Galerie


22.5.2019 - STROJIRENSKE DODAVKY V PARIZI