česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Paříž
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Projekt „Design pro konkurenceschopnost“ pro české firmy na veletrhu Maison & Objet 2019

 Mezinárodní veletrh interiérového designu, dekorace a luxusních výrobků Maison & Objet proběhl  v termínu 6. až 10. září 2019 na pařížském výstavišti  Parc des expositions de Paris-Nord Villepinte.
 

Na podzimním vydání veletrhu se prezentovalo rekordně šestnáct českých vystavovatelů, z toho deset českých  firem  využilo podpory České agentury na podporu obchodu, Czech Trade, která měla na veletrhu také svůj informační stánek.

S českými firmami se na veletrhu setkal velvyslanec Petr Drulák a obchodní rada Václav Žilka z Velvyslanectví České republiky ve Francii.

Na veletrhu se na svých individuálních expozicích prezentovaly následující firmy z České republiky:

ARTEL GLASS Praha, BROKIS Horní Dubenky, GASTRO INTERIEUR Nýřany,   CEASAR CRYSTAL BOHEMIAE Praha, CLAP DESIGN Praha, Hukvaldy, CLARESCO GLASS Praha, COCKEREL Prague, CRYSTAL BROTHERS ATELIERS Valašské Meziříčí, D. A.D. STUDIO Hradec Králové, EVANS ATELIER Liberec, JAIN/KRIZ Praha, ODVARKA BIJOUX Liberec,QC FLOORS Karlštejn,  QUBUS Praha, SKLO Hradec Králové, W! EUROPE Praha.

Vedení veletrhu Maison&Objet vybralo mezi českými „ nováčky“ na veletrhu firmu Jain&Kříž, která byla pozvána na úvodní tiskovou konferenci (tisková zpráva: Jaine&Kriz (PDF, 294 KB) ), při které měla možnost představit svoji tvorbu.

Díky projektu „Design pro konkurenceschopnost“ spolufinancovaný Evropskou unií, mohla agentura CzechTrade představit  na francouzském  trhu úspěšné české značky a designéry, kteří se řadí mezi světovou designérskou špičku díky svým novým kreacím originálních produktů.  Cílem tohoto projektu je efektivní propojování designérů s výrobními podniky a tím zvýšení jejich mezinárodní konkurenceschopnosti. Zápis do Adresáře designérů CzechTrade není poplatný a lze do něj zařadit pouze zápisy subjektů působících v oblasti průmyslového, produktového a interiérového designu. Do adresáře se mohou zapsat jak právnické nebo fyzické osoby z České republiky, tak designéři ze členských států EU.
Firmy i designéři mají možnost prezentovat své výsledky na prestižních zahraničních akcích jako je pařížský  veletrh Maison & Objet .Firmy nezískávají od agentury CzechTrade peněžní prostředky, ale služby za zvýhodněných podmínek

 

Irena Blanchon, ekonomický specialista, Velvyslanectví České republiky ve Francii

Galerie


Maison&Objet 2019 - podzim