česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Průmyslový den české energetiky v Paříži

Velvyslanectví České republiky v Paříži zorganizovalo dne 23. března 2017 prezentaci českých firem z oblasti energetického průmyslu. Na akci se české firmy setkaly se stávajícími a potenciálními francouzskými obchodními partnery.

Průmyslový den české energetiky na Velvyslanectví ČR v Paříži se uskutečnil v rámci projektů ekonomické diplomacie MZV ČR.

Akce byla zahájena úvodním slovem velvyslance České republiky ve Francii Petra Druláka. Firmy měly příležitost představit se během dopoledního prezentačního bloku a navazujícího odpoledního přímého B2B jednání s francouzskou protistranou.

Průmyslového dne české energetiky se zúčastnilo celkem 10 českých firem a 1 klastr. Na akci se prezentovalo celkem 21 francouzských firem včetně nejsilnějších hráčů na poli francouzské energetiky, jako jsou EDF, Areva NP a Atmea. dále pak zástupci několika klastru Nuclear Valley Bourgogne a francouzské asociace dodavatelů do jaderného průmyslu GIIN. Účastníky byly rovněž francouzské strojírenské firmy a projekční kanceláře.

Akce poukázala na vzrůstající potenciál česko-francouzské spolupráce v oblasti energetického průmyslu a také na nové příležitosti, které česko-francouzská kooperace skýtá v Evropě i na trzích třetích zemí. České firmy měly možnost probrat možnosti zapojení do dodavatelských řetězců EDF nejen v plánovaných projektech, ale i v těch probíhajících. Celkem se uskutečnilo přes 120 individuálních schůzek českých a francouzských firem.

Tibor Opěla, obchodní rada Velvyslanectví České republiky v Paříži

přílohy

České firmy 41 KB XLS (Excel tabulka) 27.3.2017

Francouzské firmy 37 KB XLS (Excel tabulka) 27.3.2017

Galerie


Energetika