česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ambasáda
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

První cenu prestižního ocenění „Prix International Théophile Legrand de l’Innovation Textile 2019“ získal český technik Jakub Erben

Blahopřejeme Jakubu Erbenovi, českému technikovi, který získal první cenu prestižního ocenění „Prix International Théophile Legrand de l’Innovation Textile 2019“.
 

První místo získal Jakub Erben za svůj projekt „Fibrous three-dimensional scaffolds for preparation of thymus organoid – T cells immunotherapy“. V něm se zaměřuje na vývoj 3D elektrospinningového skeletu pro regeneraci tkáně implantátu brzlíku. Tento způsob využití textilu by mohl do budoucna pomoci v boji proti autoimunitním onemocněním. Porota tento rok poprvé udělovala také cenu za ekologický aspekt projektu. Tu opět získal projekt Jakuba Erbena.

Cena Théophile Legrand se uděluje každoročně studentům a vědcům, jejichž práce či projekt se věnuje inovacím v textilním průmyslu. V roce 2009 ji ve Froumies na severu Francie založili Dominique a Christian Cambierovi, zakladatelé Nadace Théophile Legrand. 10. ročník ceny Prix International Théophile Legrand de l’Innovation Textile se uskutečnil pod záštitou  Nadace Fondation de France a pod patronátem Unie textilního průmyslu, odborové organizace zaměstnavatelů z různých francouzských regionů a různých textilních odvětví.

Slavnostní ceremonie předání ceny Prix International Théophile Legrand de l’Innovation Textile 2019 se zúčastnil i velvyslanec České republiky, pan Petr Drulák.

Předávání ceny

Předávání ceny