česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Paříž
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Středočeské firmy se představily na francouzsko-českém semináři v Paříži

U příležitosti recepce ke státnímu svátku ČR, sponzorované Středočeským krajem, se dne 24. 10. 2018 francouzským obchodním zájemcům představily na semináři v Paříži tři středočeské firmy. Seminář byl dobrou příležitostí pro české firmy se ve Francii prezentovat a navázat tam nové obchodní kontakty.
 

U příležitosti sponzoringu recepce na našem velvyslanectví Středočeským krajem, pořádané dne 24.10.2018 ke státnímu svátku ČR, přijeli do Paříže zástupci třech středočeských firem. Jednalo se o strojírenskou firmu Ites ze Stochova, obchodníka s vínem Radka Zakonova z Mladé Boleslavi a výrobce vánočních ozdob Noël collection z Prahy. Ve spolupráci se Středočeským krajem a  Krajskou hospodářskou komorou Střední Čechy byla jejich návštěva využita k uspořádání semináře pro cca 10 přihlášených francouzských obchodních zájemců. Seminář se konal dopoledne před recepcí v prostorách Českého centra v Paříži.

Seminář uvedl velvyslanec Petr Drulák, náměstek hejtmanky Středočeského kraje Gabriel Kovács a ředitel Českého centra Jiří Hnilica.

Kromě uvedených českých firem byly na semináři předneseny ještě prezentace pařížské kanceláře agentury CzechTrade, advokátní kanceláře Alto Avocats a konzultačních agentur Defia Services a French Commerce. Po prezentacích následovala individuální jednání jednotlivých účastníků semináře.

Seminář byl přínosný  pro všechny účastníky akce. České firmy měly možnost vyměnit si informace a zkušenosti  v oblasti  podnikání ve Francii s několika zástupci  poradenských firem ve Francii, jak v oblasti obchodu a průmyslu, tak i v oblasti pracovně právní.

Podobné semináře jsou dobrou příležitostí pro české firmy se ve Francii prezentovat a navázat tam nové obchodní kontakty. Velvyslanectví ČR v Paříži nabízí našim firmám účast na semináři při recepci  ke státnímu svátku každý rok.

 

Václav Žilka, ekonomický rada, Velvyslanectví ČR Paříž

Galerie


Středočeský kraj - seminář 2018