česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Veletrh MIDEST 2016 potvrdil, že se českým průmyslovým subdodavatelům ve Francii blýská na lepší časy

Letošní ročník mezinárodního veletrhu průmyslových subdodávek MIDEST 2016, který se konal na výstavišti Parc des Expositions de Paris Nord Villepinte od 6. do 9. prosince, zaznamenal viditelný kvalitativní i kvantitativní skok oproti svému  vydání v roce 2015, kdy byl průběh veletrhu poznamenán hrozivou atmosférou  pařížských atentátů, které ponořily do smutku a nejistoty celou Francii.
 

Veletrh Midest proběhl současně s novým spřízněným veletrhem SMART INDUSTRIES a Fórem CONVERGENCE  Industrie du futur, které prosazují a podporují pod záštitou francouzského prezidenta Francoise Hollanda rozvoj tzv. průmyslu 4.0. Tyto veletrhy implementují do průmyslových procesů technologické inovace, jako je internet věcí, robotizace a automatizace, analýza velkých dat apod.

Diskuse s českými firmami potvrdila, že veletrh MIDEST 2016 lze hodnotit jako velmi slibný. Vystavovatelé konstatovali výrazný nárůst zájmu ze strany francouzských nákupčích o spolupráci. Francouzi hledají nové zdroje subdodávek na trzích, které jsou výhodné nejen cenovou relací, ale především kvalitní výrobou a také blízkou zeměpisnou polohou. Všechny tyto parametry plně splňuje právě trh českých průmyslových subdodávek a francouzské firmy si to v čím dál větší míře uvědomují.

Irena Blanchon, obchodní oddělení velvyslanectví v Paříži

MIDEST 2016

MIDEST 2016