česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká firma Windguru na mezinárodním veletrhu námořního průmyslu Le Nautic v Paříži

Na letošním veletrhu Le Nautic, který se konal v Paříži od 3. do 11. prosince 2016 na výstavišti Porte de Versailles, sice nevystavoval velký počet českých firem, zato však ČR byla zastoupena celosvětovým hráčem na trhu služeb pro jachtaře a námořníky, firmou Windguru.
 

Nautic

Nautic

Windguru nabízí on-line informace o počasí zejm. pro vyznavače windsurfingu, kitesurfingu případně jachtingu a také meteorologické předpovědi, které vycházejí z výsledků numerických modelů Windguru také dokáže vytvořit předpověď počasí pro jakékoliv místo na planetě.

Na letošním veletrhu Le Nautic v Paříži firma představila hned několik novinek: nový web, modernizované předpovědní mapy, reklamní prostor Windguru Directory a připojení stanic Windguru, které měří povětrnostní podmínky minutu po minutě. Dále si návštěvníci veletrhu mohli prohlédnout dvě meteorologické stanice, vyvinuté v ČR, které plánuje Windguru instalovat na celém francouzském pobřeží a posílit tak svou stávající pozici nejoblíbenějšího předpovědního webu francouzských nadšenců vodních sportů spojených s větrem.

S představiteli firmy se na veletrhu setkal obchodní rada velvyslanectví T. Opěla. Prodiskutoval možnosti vzájemné spolupráce, zejm. posílení prezentace Windguru na francouzském trhu a asistenci velvyslanectví pro komunikaci firmy s francouzskými municipalitami a dalšími státními institucemi.