česky  français 

rozšířené vyhledávání

Obchod a podnikání ve Francii

V této sekci najdete užitečné rady, které vám pomohou s průběhem vašich podnikatelských aktivit ve Francii. V jednotlivých rubrikách najdete ty nejzákladnější informace o dané problematice. Podrobnější informace pak naleznete v přílohách na konci této stránky (Doing business v anglické či francouzské verzi) a především v odkazech na konkrétní instituce zabývající se danou problematikou.

Možnost pronájmu lukrativní adresy, reprezentativních prostor či využití nejrůznějších služeb souvisejících s podnikáním

Firmy, které se rozhodly podnikat ve Francii nebo zde již nějakou dobu působí, mohou využívat široké škály služeb francouzských společností nabízejících možnost domicilace - pronájmu reprezentativní adresy pro účely registrace firmy nebo obchodní dokumenty, přebírání a následné přeposílání veškeré pošty, telefonické služby (místní telefonní číslo, přijímání hovorů 24 hodin denně a 7 dní v týdnu, vedení a přeposílání zpráv, e-mailů, faxů…), pronájem kompletně vybavených reprezentativních prostor pro jednání nebo schůzky s obchodním partnerem, služby virtuální kanceláře (vedení účetnictví, zastupování na úřadech, vytváření obchodního plánu, průzkumy trhu, vedení internetových stránek,…) či v neposlední řadě služby spojené s rozvojem obchodních vztahů a navazováním nových obchodních kontaktů.

Jedná se o pronájmy několikadenní, měsíční až neomezené. Společnosti nabízí své služby a pronájmy ve všech velkých městech Francie. Ceny se poté odvozují od lokality a délky pronájmu, právní formy najímající společnosti a využívaných služeb.

Mezi přední společnosti na trhu patří firma Regus, Cap Elysées International, SDM.

Větší nabídku společností a informace naleznete na následujících webových stránkách:
www.sncaed.com
www.grined.com


Podnikatelské inkubátory v regionu Ile-de-France

Pro zahraniční podniky existuje možnost implantace v regionu Ile-de-France pomocí 20 podnikatelských inkubátorů rovnoměrně rozptýlených v rámci tohoto regionu. Tato místa jsou Agenturou pro regionální rozvoj označená jako "Paris Region International Business Location".

K dispozici firmám je zde technická a finanční podpora. Některá místa jsou obecná, jiná jsou specializovaná podle odvětví činnosti.

Rozsah služeb těchto míst je šitý na míru potřebám zahraničních firem. Jedná se zejména o tyto služby: poskytnutí modulárních prostor za atraktivní ceny, flexibilní pronájem, sdílené služby (telefonní linka, účetnictví, kopírky, fax, atd.), technická asistence, pomoc při získávání finančních prostředků.

 

 


Junior Consulting 

Junior Consulting je poradenský kabinet s jednatřicetiletou tradicí, tvořený studenty Sciences Po Paris. Díky pluridisciplinárnímu vzdělání studentů této prestižní školy, vyvinula asociace 5 specializovaných pólů marketing a komunikace, lidské zdroje, strategie podniku a finance, udržitelný rozvoj a věci veřejné, které vyhoví veškerým potřebám společností jakéhokoliv odvětví. S více než 40% zahraničních studentů, Junior Consulting má výjimečné kapacity a schopnosti ve vykonávání různých typů mezinárodních studií (pomoc při exportu, pomoc při implantaci společností na novém trhu a další). Za léta činnosti Junior Consulting navázal blízkou spolupráci s mnohými společnostmi, institucemi a podnikateli při vykonávání poradenských studií a misí vysoké kvality za bezkonkurenční ceny.

Pro více informací se s námi neváhejte spojit.
http://www.junior-consulting.com/

Kontakt Paříž:
27, rue Saint-Guillaume
75007 Paris
Tel: +33 1 45 49 54 75
E-mail: info@junior-consulting.com

Kontakt Dijon:
Junior Consulting Dijon
 

 


Tevea International - služby zahraničním firmám na francouzském trhu

Firma Tevea International nabízí řadu služeb zahraničním firmám působících na francouzském trhu.

Mezi tyto služby patří především:

  • vrácení DPH za firemní výdaje na území FR
  • administrativní pomoc českým firmám při zaměstnávání obchodního zástupce ve FR a další asistence při pronikání na FR trh
  • poskytnutí prestižní adresy, telefonního čísla, vybírání pošty (house office)
  • finanční management FR klientů
  • asistenční služby (účetnictví, daňová správa, platová a personální správa, bankovní služby)

Kontakt:

29-31 rue Saint-Augustin
75002 Paris
Tel: +33 1 42 24 96 96
mail@tevea.com
http://www.tevea-international.com/fr/ 

přílohy

AEROPOLE 2 MB PDF (Acrobat dokument) 26.3.2010