česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Francouzsko-česká obchodní komora

Francouzsko-česká obchodní komora je soukromý právnický subjekt bilaterální povahy, jehož cílem je reprezentovat, podporovat, kooordinovat a hájit hospodářské a profesionální zájmy svých členů.


Francouzsko-česká obchodní komora byla založena v březnu 1996 a velmi rychle si získala podporu francouzských společností působících v České republice. Dnes má FČOK 300 členů , z čehož 82% tvoří francouzské firmy, 16% české firmy a 2% firmy s mezinárodní účastí.

Kromě toho, že Francouzsko-česká obchodní komora zajišťuje organizaci různých akcí v rámci francouzsko-české obchodní komunity (kulaté stoly, debatní obědy), podporuje rovněž rozvoj francouzsko-českých obchodních vztahů a to prostřednictvím služeb, které podnikům nabízí (průzkumy francouzského trhu, vyhledávání obchodních partnerů, vedení dočasných i stálých obchodních zastoupení, vyhledávání zaměstnanců atd.). Za účelem podpory francouzsko-českých vztahů a větší informovanosti vydává Komora jednou za tři měsíce časopis Contact.

Francouzsko-česká obchodní komora je členem UCCIFE, Unie francouzských obchodních a průmyslových komor v zahraničí, která sdružuje 114 francouzských obchodních komor v 78 zemích. Ve Francii je pak FČOK podporována též dobře strukturovanou sítí (169 obchodních komor po celé Francii), zastřešenou Sdružením francouzských obchodních a průmyslových komor (ACFCI).

FČOK se snaží poskytovat co nejkvalitnější a nejčerstvější informace, a navázala proto v České republice partnerské vztahy s místními hospodářskými komorami a jinými institucemi, jejichž cílem je podpora národního či regionálního hospodářského rozvoje.

 

Kontakt:

Francouzsko-česká obchodní komora

IBC, Pobřežní 3
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420/ 2 2483.3090
Fax: +420/ 2 2483.3093
E-mail: info@ccft-fcok.cz
www.ccft-fcok.cz