česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Paříž
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Stálá komise Senátu České republiky pro rozvoj venkova v regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur (PACA)

Cílem návštěvy byla výměna informací a zkušeností v oblastech, jako jsou ekonomický, sociální a kulturní rozvoj, územní rozvoj, zemědělství – ochrana půdy, agroturistika, vodní hospodářství, ochrana životního prostředí, problematika nakládání s odpady a získání zkušeností s rozdělením kompetencí mezi jednotlivými orgány místní samosprávy.
 

Během své návštěvy se senátní komise sešla s nejvyššími představiteli místních a regionálních samospráv regionu PACA, jako je Radnice města Marseille, Prefektura Marseille, Métropôle d´Aix Marseille Provence, Region Alpes-de Haute Provence a navštívila řadu podniků a ekonomických aktérů v oblastech s důrazem na vodohospodářství - Canal de Provence, obnovitelné energie - fotovoltaická elektrárna Les Mées, farma udržitelného městského zemědělství La Ferme Capri a pod.

Stálou komisi českých senátorů ve složení : pan Jiří Vosecký, pan Petr Holeček, pan Rostislav Koštial, pan Přemysl Rabas a pan Miroslav Adámek vedl místopředseda Senátu České republiky, pan Jan Horník.

Senátní delegace Provence

Senátní delegace Provence

Během prvních dvou dnů doprovázel senátní delegaci Velvyslanec České republiky ve Francii, pan Michal Fleischmann a Honorární konzul  České republiky v Marseille, pan Pierre Robin.

Region Provence-Alpes-Côte d´Azur, vzhledem k jeho ekonomickému významu v rámci celé Francie, struktuře hospodářství a geografické rozmanitosti, nabízí řadu možností pro spolupráci a výměnu informací v oblasti rozvoje venkova.