česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Graff
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český křišťál z "dílny" LASVIT zdobí kasino v Monte Carlu

Česká designová sklářská značka LASVIT si se svými světelnými instalacemi na zakázku vybudovala světové renomé a úspěšně se etablovala také ve Francii a Monaku. Její instalace propojují řemeslný um vycházející z dlouhé tradice české sklářské výroby s moderním designem a inovativními technologiemi. Lustry značky LASVIT zdobí hotelové lobby, luxusní butiky, nákupní centra i soukromé rezidence po celém světě a uspokojují přání těch nejnáročnějších zákazníků.
 

Jedna z nejnovějších instalací z dílny LASVIT se nachází v nedávno otevřeném butiku britské značky luxusních diamantových šperů GRAFF v prostorách věhlasného kasina v Monte Carlu v Monaku, které se proslavilo i díky filmům o Jamesi Bondovi. Městský stát je pro své příznivé daňové prostředí oblíbeným útočištěm podnikatelů a celebrit a pro sektor luxusního zboží a designu je důležitou destinací. Interiér butiku v sobě snoubí tradiční vzhled korespondující s historií ikonické budovy kasina a svěží sofistikovaný moderní styl.

Anna Minaříková, PR manažerka firmy LASVIT v rozhovoru pro velvyslanectví České republiky v Paříži uvádí: „Projekt pro butik Graff v Monaku představuje spojení několika silných partnerů: britské šperkařské společnosti Graff s japonským design studiem Curiosity a námi, společností Lasvit. To, že se butik nachází právě v Monaku, je pomyslnou třešničkou na dortu této spolupráce. Mezinárodní spolupráce s partnery probíhala skvěle a těšilo nás, že jsme součástí konceptu, ve kterém se snoubí současný design s tradiční architekturou a těmi nejlepšími materiály.“

Průzračný lustr vytvořený společností LASVIT s jemnými skleněnými okvětními lístky ve tvaru orchidejí, zasazenými do geometrického rámu je dominantním prvkem prodejny a výrazně přispívá k jejímu celkovému dojmu.

Instalace v kasinu Monte Carlo však není první stopou této české sklářské a designové značky v Monackém knížectví. Instalace s názvem „Magnetic“, navržená mladým designérem Liborem Šosťákem, již od roku 2018 zkrášluje vstupní halu Hôtel de Paris v Monte Carlu. Hotel je domovem již několika děl značky LASVIT, která pro něj vytvořila například svítidla do hotelové restaurace nebo do luxusního wellness centra.

Zuzana Gamrotová, ekonomická diplomatka Velvyslanectví České republiky v Paříži