по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Generální konzulát Sankt Peterburg
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká společnost TACHTECH upevňuje pozice na ruském trhu

Česko-ruská společnost TACHTECH RUS vstoupila do průmyslového konsorcia OOO "OPK", čímž významně upevnila své pozice na ruském trhu a exportní potenciál české společnosti TACHTECH s.r.o. Konsorcium soustředí ruské a zahraniční průmyslové, inženýrské a vědecké podniky za účelem koncentrace zdrojů k realizaci investičních projektů v RF.

Slavnostní akt podpisu dohody mezi česko-ruskou společností TACHTECH RUS a průmyslovým konsorciem OOO "OPK" ("ОБЪЕДИНЕННЫЙ ПРОМЫШЛЕННЫЙ КОМПЛЕКС") se  uskutečnil v Petrohradu dne 19. března 2021. Akce se konala za asistence jednatele společnosti TACHTECH s.r.o., ekonomického konzula GK ČR v Sankt Peterburgu a  prezidenta Asociace slévačů Sankt Peterburgu a Leningradské oblasti.

Česko-ruská společnost TACHTECH RUS působí v Petrohradu jako renomovaný mezinárodní výrobní podnik, který se zabývá projektováním, dodávkami a servisem průmyslových pecí a jejich rekonstrukcí. Společnost úspěšně lokalizovala v RF konstrukční kancelář, výrobní a servisní středisko. Vstupem do OOO "OPK" získá lepší přístup k připravovaným a realizovaným projektům a posílí technologický potenciál konsorcia. Tímto například rozšíří spektrum potenciálních zakázek konsorcia v připravovaných projektech modernizace infrastruktury metalurgického průmyslu se zaměřením na rozvoj ruského strojírenství.           

Způsob činnosti společnosti TACHTECH s.r.o. na ruském trhu je příkladem vzájemně výhodné spolupráce s ruskými partnery i přes zhoršující se podmínky pro zahraniční firmy z důvodu rostoucích požadavků na lokalizaci výroby, náhradu importu, soběstačnost a upřednostňování regionálních výrobců a dodavatelů.

Luboš Laštůvka, ekonomický konzul, Generální konzulát ČR v Sankt Peterburgu