по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání

Jak najít obchodního partnera

Doporučení pro české společnosti (a jejich marketingová oddělení) na místa a zdroje, kde mohou vyhledat nebo získat obchodní kontakty.

CzechTrade

Při pronikání na zahraniční trhy nabízí CzechTrade českým společnostem konkrétní služby jako průzkum trhu, vyhledání obchodních kontaktů, asistenci při obchodních jednáních nebo dlouhodobou exportní asistenci. CzechTrade má svou kancelář také v Sankt Peterburgu s působností pro severozápadní region Ruska.

Databáze firem

V případě, že preferujete samostatné vyhledání kontaktů, lze doporučit: 1) přehledy vystavovatelů oborových výstav a veletrhů (ve většině případů jsou uváděny pouze názvy firem, proto je třeba je "progooglovat"), nebo 2) on-line databáze firem, kde lze vyhledávat firmy dle potřebného profilu nebo v jednotlivých regionech Severozápadního federálního okruhu.

Poptávky, investiční projekty

Poptávky a investiční projekty zaslané na GK nebo prostřednictvím poptávkového formuláře CzechTrade jsou publikovány na teritoriální stránce BusinessInfo.cz, konkrétně v části Aktuální exportní příležitosti - Rusko.

Zveřejnění Vašeho zájmu/nabídky na stránkách Generálního konzulátu

Českým firmám, které hledají obchodního partnera v xxx nabízíme zdarma půlroční zveřejnění nabídky na ruskojazyčných stránkách zastupitelského úřadu, konkrétně v sekci „Nabídky českých firem“. Pokud máte o tuto službu zájem, zašlete na e-mailovou adresu commerce_petersburg@mzv.cz informace v následujícím členění (POZOR zasílejte nám je jen v ruském jazyce!):
-         stručný popis produktu
-         koho hledáte (zástupce, distributora, přímé dodávky, společný podnik, jiné)
-         kontaktní osoba (jméno, telefon, email, jazyk pro komunikaci)
-         webová stránka české společnosti

Nabídky s neúplným sdělením nebo v jiném než ruském jazyce nebudou publikovány.