по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Generální konzulát Sankt Peterburg
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Úspěch českých studentů na akademické půdě v Petrohradu

(Archivní článek, platnost skončena 05.10.2020 / 15:45.)

V polovině května se v Petrohradské báňské univerzitě uskutečnilo XV. Mezinárodní fórum – konkurz  studentů a mladých vědců na téma „Aktuální problémy využívání nerostných surovin“. Akce probíhala pod patronátem UNESCO.
 

Mezinárodního fóra se zúčastnilo 420 představitelů z významných univerzit 25 zemí. Českou republiku reprezentovala VŠB Technická univerzita Ostrava a Technická Univerzita v Liberci.

Účastníci soutěžili v 7 tematických okruzích, zaměřených na nové technologie těžby a zpracování surovin, finanční aspekty rozvoje těžebního průmyslu, digitalizaci a energetickou efektivitu, ekologickou bezpečnost a udržitelný rozvoj. 

České technické univerzity reprezentovaly ČR na velmi vysoké úrovni.

Tři účastníci z VŠB Technické univerzity Ostrava získali medailové pozice s níže uvedenými soutěžními tématy: Zbyněk Kristoň „Výzkum sond“ (1. místo), Matěj Křistek „Injektážní směsi do vrtů pro tepelná čerpadla“ (3. místo), Michal Vokurka „Likvidace uranových dolů“ (3. místo).

Technická univerzita v Liberci získala v kategorii ochrany životního prostředí a udržitelného rozvoje všechna tři medailová místa a rektorem Petrohradské báňské univerzity Vladimírem Litviněnkem byla vyhlášena jednou z nejlepších univerzit: Milena Johnová (1. místo), Zuzana Gončuková (2. místo), Karel Havlíček (3. místo).

Petrohradská báňská univerzita 2

Petrohradská báňská univerzita 2

Petrohradská báňská univerzita 3

Petrohradská báňská univerzita 3

Luboš Laštůvka, ekonomický konzul, Generální konzulát ČR v Sankt Peterburgu