по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dočasné uzavření Vízového úseku a zrušení registrací k podání žádostí o dlouhodobé pobytové tituly

Konzulární oddělení generálního konzulátu České republiky v Petrohradě oznamuje, že vzhledem ke zhoršení epidemiologické situace a prozatímnímu zařazení Ruské federace na seznam zemí s extrémním rizikem nákazy onemocnění Covid-19 v rámci ochranných opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky bude Vízový úsek od 1. července 2021 dočasně uzavřen.

Dne 29. června 2021 bylo přijato nové Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky, (prosím vložit hyper odkaz https://www.mzcr.cz/ochranne-opatreni-omezeni-prekroceni-statni-hranice-ceske-republiky-s-ucinnosti-od-1-7-2021-do-odvolani/) jež vstoupí v platnost 1. července 2021 v 00:00 hodin. V rámci tohoto dokumentu byla Ruská federace dočasně zařazena na seznam zemí s extrémním rizikem nákazy onemocnění Covid-19.

Z tohoto důvodu Vízový úsek Konzulárního oddělení Generálního konzulátu České republiky v Petrohradě bude od 1. července 2021 dočasně uzavřen.

Registrace k podání žádostí o dlouhodobé pobytové tituly se až do odvolání ruší. Řízení těch, jež podali žádosti o dlouhodobé pobytové tituly před účinností nového ochranného opatření, se pozastavují. Počínaje 1. červencem 2021 se rovněž pozastavuje vylepování schválených víz.