česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mise českých zdravotnických firem do Kambodže – výzva k účasti

Velvyslanectví ČR v Phnompenhu plánuje na letošní září misi českých firem do Kambodže se zaměřením na zdravotnický průmysl. Akce proběhne ve spolupráci s Asociací výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků (AVDZP) a Ministerstvem zdravotnictví ČR formou projektu na podporu ekonomické diplomacie. K účasti jsou vyzýváni čeští dodavatelé zdravotnických potřeb, vybavení a pomůcek a firmy z farmaceutického průmyslu.
 

Mise českých zdravotnických firem je plánována na září 2020 (konkrétní termín bude upřesněn) a předpokládá se její provázání s obdobnou misí do Indonésie, organizovanou Velvyslanectvím ČR v Jakartě. Cílem akce je českým firmám zprostředkovat kontakty na hlavní místní poskytovatele služeb a hráče ve veřejném a soukromém zdravotnickém sektoru formou společných prezentací a individuálních jednání. Oba sektory mají v kambodžském zdravotnictví důležitou úlohu. Zatímco privátní poskytovatelé dominují místnímu zdravotnickému systému svým rozsahem a důvěrou pacientů, role veřejného sektoru je nezastupitelná při správě významných veřejných nemocnic v hlavním městě i jednotlivých provinciích. Zde často stávající technické vybavení neodpovídá moderním postupům a potřebám. Zdravotnictví je rovněž prioritní oblastí zahraniční rozvojové spolupráce ČR v Kambodži, přičemž oblast zdravotnictví patří mezi prioritní sektory. V rámci identifikace místních potřeb lze proto v některých případech využít nástroje zahraniční rozvojové spolupráce.

Místní trh nabízí pro české firmy potenciál v uplatnění zdravotnických přístrojů a komplexních řešení zdravotnických systémů využitelných při modernizaci a výstavbě nových zdravotnických zařízení. Příležitosti v technologiích a pomůckách také souvisejí se zvyšováním kvality a dostupnosti lékařské péče díky expanzi soukromého sektoru, který nabízí modernější způsoby léčby. Nelze též opominout příležitosti v dovozu cenově dostupných farmaceutik a speciálních potravinových doplňků. Podrobnosti k příležitostem v kambodžském zdravotnictví přináší  zdravotnická analýza Velvyslanectví ČR v Phnompenhu.

České firmy se zájmem o účast mohou kontaktovat ekonomického diplomata Velvyslanectví ČR v Phnompenhu Štěpána Vojnára (tel.: +855-16-926-000, e-mail: stepan_vojnar(at)mzv.cz).

Autor: Štěpán Vojnár, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Phnompenhu