česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Phnompenhu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika podporuje bezpečné prostředí pro vzdělávání

V roce 2020 podpoří Česká republika v Kambodži dva malé lokální projekty zaměřené na zlepšení kvality  a přístupu ke vzdělávání na základních školách. V provincii Banteay Meanchey půjde o projekt Podpora rozvoje školních aktivit podle konceptu Blue school realizovaný místní neziskovou organizací SEADO. Projekt Propagace vzdělávání na základní škole Romeas Haek zajišťuje nezisková organizace Star Kampuchea v provincii Svay Rieng.
 

Podpora rozvoje školních aktivit podle konceptu Blue school se zaměří na zajištění hygienického prostředí pro školní děti prostřednictvím instalace vodovodního systému, výstavbou toalet a sanitačních zařízení. Dále projekt v cílových školách zavede koncept vzdělávání podle metody „Blue school“ cílící na motivační vzdělávání formou praktické výuky. Tento přístup využije například při výuce přírodních věd, zahradničení či recyklaci organického odpadu.

Projekt Propagace vzdělávání na základní škole Romeas Haek se zaměřuje na zajištění lepšího přístupu ke vzdělávání skrze výstavbu školky pro malé děti z místní komunity a potřebných konstrukčních úprav budovy, kde se nachází první a druhá třída základní školy. Díky těmto aktivitám bude posílena konstrukční bezpečnost školních prostor pro vzdělávání dětí. Projekt dále zajistí vybudování zdroje pitné vody pro cílovou školu a přilehlou komunitu a přispěje tak ke zlepšení zdravotní úrovně  místních obyvatel.

Výše uvedené projekty jsou financovány z programu tzv. malých lokálních projektů, který je součástí oficiální rozvojové spolupráce České republiky.