česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Royal University of Agriculture
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Expertka z České zemědělské univerzity v Praze byla hostem workshopu se zaměřením na Agendu 2030

Hlavním cílem workshopu "Posilování výzkumných a vzdělávacích kapacit prostřednictvím mezinárodních partnerství - sledování perspektiv a zkušeností EU s Cíli udržitelného rozvoje" bylo sdílení perspektiv a zkušeností mezinárodní organizace Agrinatura - Evropské aliance pro zemědělské znalosti pro rozvoj, kterou hostí Česká zemědělská univerzita v Praze. Seminář seznámil účastníky s výzkumnými a vzdělávacími aktivitami realizovanými na evropských univerzitách zaměřenými na tropické a subtropické zemědělství, ekologické zemědělství, lesnictví, potravinovou bezpečnost a výživu, veterinární lékařství, rybářství a související environmentální vědy. 

Na workshopu byly představeny klíčové aspekty výzkumných a vzdělávacích aktivit zaměřených na plnění Agendy 2023 a Cílů udržitelného rozvoje. Byly představeny praktické příklady dobré praxe a zkušenosti získané z různých projektů. Pozváni přijali také externí řečníci, kteří představili příklady běžících projektů, například projektu Hodnotové řetězce pro rozvoj. Součástí semináře byla také diskusní část, která položila základ pro budoucí spolupráci.

Ing. Slámová, PhD., která je generální tajemnicí sdružení Agrinatura, prezentovala zkušenosti této mezinárodní organizace v oblasti propagace spolupráci v oblasti výzkumu se zaměřením na Cíle udržitelného rozvoje. Následovala přednáška Dr. Mulkhana na téma cirkulární ekonomika - případová studie z Indonésie, blok děkanů Fakulty lesnické a Fakulty rybářství a akvakultury s názvem Výzkum a budoucí perspektivy pro dosažení Cílů udržitelného rozvoje. V odpoledním programu byl poté prostor na diskuzi včetně možností další spolupráce mezi univerzitami, které již v minulosti společně připravovali projekt Posilování kapacit veřejných vysokých škol v rozvojových zemích. Dále byla předmětem diskuze relevance akvakultury a lesnictví v projektech bilaterálního programu české zahraniční rozvojové spolupráce s Kambodžou a v kontextu intervencí ostatních donorů. Expertiza České republiky v těchto oborech má v Kambodži vysokou přidanou hodnotu a další spolupráce by tak byla oboustranně přínosná.

 

 

Galerie


agenda 2030