česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Phnompenhu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Tři stovky školáků z kambodžského Bantey Meanchey mají nově přístup k pitné vodě

(Archivní článek, platnost skončena 31.10.2021.)

Lokální projekt České republiky podpořený v roce 2020 zajistil přístup k vodě a sanitaci pro více než 300 žáků základních škol ve vzdálené provincii Banteay Meanchey. Nyní  mohou děti bez obav pít ve škole čistou vodu, mýt si ruce mýdlem nebo se učit pečovat o životní prostředí ve svém okolí.
 

Aktivity projektu realizovaného v základní škole Don Run a Cham Noan se soustředily částečně na materiální podporu škol formou renovaci a stavby toalet, kořenové čistírny odpadních vod, umýváren či potřebných filtrů na čištění pitné vody. Některé aktivity zapojily také učitele, žáky a rodiče dětí, které školu navštěvují. Ve školním areálu tak vznikly nejen školní zahrady, kde se žáci naučí pěstovat rostliny a různé plodiny, ale také nová sběrná místa na tříděný odpad, kryté parkoviště pro kola nebo zpevněné chodníky. Obě projektové školy se tak díky české podpoře staly vzorovými školami provincie Banteay Meanchey.

Projekt byl v roce 2020 realizován kambodžskou neziskovou organizací SEADO a financován v rámci oficiální rozvojové spolupráce České republiky.

Galerie