česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání s kambodžskými uchazeči o stipendium v ČR

Na velvyslanectví ČR v Phnompenhu proběhlo dne 24. června 2019 setkání se studenty z Kambodže, kteří se uchází o vládní stipendium ke studiu v ČR.
 

K možnosti zahájení studia na některé z českých univerzit se pro akademický rok 2019/20 úspěšně kvalifikovalo deset kambodžských uchazečů. Během setkání na českém zastupitelském úřadu studenti obdrželi informace k poslední fázi posuzování jejich žádostí o stipendium s tím, že po splnění všech formalit budou moci odcestovat do ČR. V nadcházejícím akademickém roce projevili kambodžští studenti zájem o magisterské nebo doktorské studium na České zemědělské univerzitě v Praze, na Masarykově univerzitě v Brně a na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

Česká vláda obnovila možnost přijímání kambodžských studentů ke studiu na českých vysokých školách v polovině 90. let. K významnému počtu kambodžských absolventů vysokých škol studujících v bývalém Československu v 60. a 80. letech se tak v novodobé historii ČR dosud připojilo dalších sedm desítek studentů z Kambodže.

Poskytování vládních stipendií náleží k nástrojům, jimiž ČR podporuje Kambodžu, která je prioritní partnerskou zemí pro rozvojovou spolupráci.

Galerie


Scholar