česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika zajistí pitnou vodu pro obyvatele 45 vesnic v provincii Kampong Chhnang

Dne 8. září 2020 byl slavnostně zahájen nový projekt rozvojové spolupráce zaměřený na zlepšení v oblasti vodního hospodářství a hygieny v provincii Kampong Chhnang. Ceremoniálu s následným workshopem se zúčastnili zástupci Velvyslanectví ČR v Phnompenhu, vedoucí představitelé oblastní radnice, organizací Diaconia ČR a Life with Dignity, starostové zainteresovaných okresů a obcí, zástupci škol a odborné veřejnosti.
 

Komplexní projekt kombinuje výstavbu fyzické infrastruktury pro zásobování vodou a kanalizace s budováním kapacit a vzděláváním. Podle záměru získá během následujících čtyř let přístup k pitné vodě vice než 9 600 rodin ve 45 cílových vesnicích v okresech Samakki Meanchey a Teuk Phos v provincii Kampong Chhnang. Souběžná pozornost bude věnována vzdělávání správným hygienickým návykům v základním školách v dané oblasti. Školy, vybrané ve spolupráci s orgány provincie a municipalit, obdrží nový zdroj pitné vody a hygienická zařízení. Projekt klade důraz rovněž na spolupráci s místním soukromým sektorem formou školení zaměstnanců poskytovatelů pitné vody. Úvodní studii proveditelnosti včetně podrobného posouzení současných zdrojů pitné vody a návrhu technického řešení provede tým českých odborníků.

Realizační konsorcium, zajišťující technickou kvalitu projektu, je na české straně tvořeno nevládní organizací Diaconia ECCB - Centrum pro humanitární a rozvojovou spolupráci, společností G-servis a Českou zemědělskou univerzitou. Český tým bude úzce spolupracovat s dlouhodobým kambodžským partnerem Life with Dignity.

Projekt v hodnotě jednoho milionu USD je financován Českou rozvojovou agenturou v rámci oficiálního programu bilaterální rozvojové spolupráce a jedná se o 17. projekt v odvětví vodního hospodářství a hygieny financovaný Českou republikou v Kambodži.

O zahájení projektu informovala profilová celostátní i lokální media v anglickém a khmerském jazyce i prostřednictvím TV reportáže.

https://www.khmertimeskh.com/50762548/three-year-czech-funded-water-project-aims-high/

https://www.phnompenhpost.com/national/czechs-launch-water-sanitation-project-kampong-chhnang

https://www.clicknews.com.kh/articles/6452

 

Galerie


WASH