česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Kambodžském království
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko pomáhá zlepšovat odpadové hospodářství v provincii Kampong Chhnang

Dne 29. září 2021 se velvyslanec Martin Vávra spolu s guvernérem provincie Kampong Chhnang, Sun Sovannarithem, zúčastnili slavnostního předání vozu na odvoz odpadu do správy provinčního oddělení pro rozvoj venkova v Kampong Chhnang.
 

Vůz na odvoz domácího kalu bude sloužit k celkovému zlepšení situace s odpadovým hospodářstvím v této provincii, a to se zvláštním zaměřením na 105 616 zranitelných domácností. Jedná se rovněž o hlavní výstup malého lokálního projektu “Optimalizace nakládání s odpadním kalem domácností v provincii Kampong Chhnang” realizovaného místní neziskovou organizací Life with Dignity ve spolupráci s českou neziskovou organizací Diakonie-ČCE a Českou zemědělskou univerzitou v Praze. Projekt představuje holistický přístup kombinující odpadové hospodářství se zvyšováním kapacit v oblasti zpracování odpadu pro užití v podobě hnojiv. Spolupráce cílí především na pracovníky místních orgánů a farmářské komunity.

Tento projekt, financovaný velvyslanectvím ČR v Phnompenhu, je koncipován jako kompatibilní prvek k velkému bilaterálnímu projektu České rozvojové agentury zaměřenému na komplexní zlepšení přístupu k vodě, sanitaci a hygieně v provincii Kampong Chhnang.