česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Očkování cizinců proti Covid-19 v Kambodži

Ministerstvo zdravotnictví Kambodže upřesnilo informace pro cizince pobývající v Kambodži, kteří mají zájem o dobrovolné očkování proti Covid-19. Informace je určena pro cizince, kteří nespadají pod tyto instituce: OSN, mezinárodní organizace, dvoustranné organizace, mezinárodní finanční instituce, velvyslanectví nebo organizace uznané místně Ministerstvem zahraničních věcí a mezinárodní spolupráce.
 

Podle informací Ministerstva zdravotnictví Kambodže jsou za přípravu registračních seznamů cizinců pobývajících v Kambodži odpovědny buď Ministerstvo práce a profesního vzdělávání (Ministry of Labour and Vocational Training – MLVT), anebo místní autority. Rozhodujícím kritériem je typ pobytu v Kambodži (viz níže).

A. Ministerstvo práce a profesního vzdělávání (Ministry of Labour and Vocational Training – MLVT) připraví registrační seznam cizinců, kteří jsou držiteli kambodžského víza typu E a pracovních povolení vydaných MLVT, včetně investorů, podnikatelů, kvalifikovaných zaměstnanců, umělců, lékařského personálu, učitelů, sportovců, poradců, expertů ad.

B. Místní orgány na úrovni hlavního města a provincií jsou odpovědny za registraci těch cizinců, kteří nespadají do výše uvedené kategorie A, cizinců ve sňatku s kambodžskými občany, penzionovaných cizinců a dalších cizinců s dlouhodobým pobytem.

Požadované dokumenty, další podmínky a podrobnosti jsou uvedeny v příloze vyhlášky Ministerstva zdravotnictví Kambodže (viz příloha).

Pozn.: Cizinci, kteří jsou registrováni k očkování, budou očkováni současně s kambodžskými občany na příslušných místech v souladu s předpisy Ministerstva zdravotnictví. Vyhláška Ministerstva zdravotnictví neupřesňuje, jaká vakcína a výrobce budou v této souvislosti využity.

přílohy

Vakcinace Covid-19 cizinců v KH, podmínky 141 KB JPG (Obrázek / Fotka) 9.4.2021

Vakcinace Covid-19 cizinců v KH, podmínky - khmérský... 137 KB JPG (Obrázek / Fotka) 9.4.2021

Vakcinace Covid-19 cizinců v KH, podmínky - khmérský... 42 KB JPG (Obrázek / Fotka) 9.4.2021