crnogorski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Kic Budo Tomović
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český fotograf Hadis Medenčević v Podgorici

Český fotograf vystavuje své fotografie z cest v KIC Budo Tomović v Podgorici.
 

V rámci dlouhodobé spolupráce velvyslanectví České republiky a kulturního centra KIC Budo Tomović zahájila dne 25. 10. 2022 zástupkyně vedoucí velvyslanectví v Podgorici Petra Ali Doláková spolu s ředitelkou KIC Budo Tomović paní Snežanou Burzan Vuksanović a panem Hadisem Medenčevićem jeho výstavu cestovatelských fotografií z Dálného Východu.

Fotografie zachycují momentky z každodennosti ulic deseti států (Rusko, Čína, Kyrgyzstán, Kambodža, Hong Kong, Malajzie, Japonsko a Severní a Jižní Korea). Obrázky dětí hrajících si ve fontáně, kolemjdoucích na ulicích v kontrastu betonových budov či kapoty auta, drobné detaily mříží nebo ostnatého drátu. Fotografie ukazují, že přes naše rozdíly je vždy více toho, co nás jako lidi spojuje.

Hadis Medenčevicć je český občan s bosenskými kořeny žijící dlouhá léta v Praze. Kromě fotografování se zabývá IT, jeho práce ho také zavedla na daleké cesty, při kterých fotografuje lidi a jejich každodenní život. Pan Medenčević je také autorem románu,  jeho kniha s názvem Krev, med a chmel s podtitulem román o lásce, válce a poznání vyšla v roce 2021 a zachycuje jeho vzpomínky z válečného Sarajeva a Bosny.

Výstava je ke zhlédnutí zdarma v KIC Budo Tomović do 5.11.2022

zahájení výstavy Člověk na východě

zahájení výstavy Člověk na východě

ZVZU na výstavě Člověk na východě

ZVZU na výstavě Člověk na východě

zahájení výstavy 2

zahájení výstavy 2

výstava Člověk na východě

výstava Člověk na východě